
A program 2012-ben indult el először, akkor országszerte 1500 fiatal kezdhetett saját vállalkozásba. képzéseken tavasz végétől lehet részt venni.
Fiatalok és mindannyiuknak van egy jó ötlete. Az is közös a teremben ülőkben, hogy ötletük megvalósításához támogatást vennének igénybe.

Nagy Mariann egy kutyás központot hozna létre Miskolcon, ami kutyakozmetika és egyben panzió is.
- Elsősorban nyilván kicsiben kell elkezdeni, tehát a kutyakozmetika az elsődleges, majd a kutyapanzió, amiben nagy segítség lenne, hogyha megkapnám a hárommillió forintot, amit a támogatás nyújt majd számomra – nyilatkozta Nagy Mariann.
A program 2012-ben indult el először, akkor 1500 fiatal kezdett saját vállalkozásba országszerte. Akkor volt, aki webshopot, fodrászatot vagy hamburgerezőt nyitott a hárommillió forintos támogatásból.

Alexandra rendezvényszervezői céget indítana, ami által egy már működő vállalkozás rendezvényeit szervezné.
- Ez a vállalkozás az FPS Extreme Games lézerharc, buborékfoci, extrém íjászat, ilyen jellegű játékok szervezésével foglalkozunk. Egyelőre csak alkalmi játékvezető vagyok, úgyhogy innen vágnánk át a rendezvényszervezői szférába mondja Kiss Alexandra.
A program csaknem ezer fiatal vállalkozóvá válását segítheti hat régióban. 18 és 30 év közöttiek jelentkezhetnek, akiknek legalább három évig kell a vállalkozást működtetniük. A képzések tavasz végén indulhatnak el.
- Nem titkolt szándékunk a jelentkezői közvetítők kezdeményezésével az, hogy az életképes és legmegfelelőbb fiatalokat találjuk meg a régióban, és itt Miskolcon. Ebben segítséget tudnak nyújtani azok a fiatal vállalkozások, akik az előző programban támogatott módon jöttek létre – nyilatkozta a Miskolc Televíziónak Horváth László, ügyvezető igazgatóhelyettes, Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány

Az is cél tehát, hogy a már működő és a most létrejövő fiatal vállalkozások lépjenek kapcsolatba egymással és segítsék egymást és ezáltal akár üzleti kapcsolatba is kerülhessenek.