Ugrás a tartalomra

Most még csak csapatot, de hamarosan már autót is fognak építeni

Létrehozva
Csapatépítő workshopot rendeztek a Miskolci Egyetem Járműmérnöki Szakára felvételt nyert közel harminc hallgatónak csütörtökön, a hallgatói eskütételt követően.

– A program célja, hogy csapat legyen ebből a kis körből – mondta Jármai Károly szakfelelős. – Ez a 29 ember érezze azt, hogy ő valahová tartozik. A járműipari képzés azért fontos az egyetemnek, a városnak, a megyének és az országnak is, mert húzó iparág. Most ezen a területen lehet kibontakozni a cégeknek, illetve a szakembereknek is, akikre nagy szükség van.

egyetem_jarmuipar_170907ml_3.jpg

Fotó: Mocsári László

A workshopon az oktatási struktúrán kívül a Formula Racing Miskolc csapat is bemutatkozott, valamint az épülő zalaegerszegi tesztpályáról is tartottak előadást a fiataloknak.

– Nagyon örülök ennek a mai napnak, hogy ezt a workshopot megszervezték – mondta Pető László elsőéves hallgató –, így a tanárokkal megismerkedhetünk, és el tudunk menni a Takatába, ahol meg tudjuk nézni, hol is tölthetjük a gyakorlatunkat a képzés során.

dsc_5993.jpg

A  Formula Racing Miskolc csapata

A Formula Student nemzetközi versenysorozat miskolci csapatának a tevékenységéről Sándor Miron, a Formula Racing Miskolc csapat vezetője tartott előadást. – A világ legnagyobb nemzetközi hallgatói mérnökversenyén, a Formula Student-en a saját magunk által épített autókkal versenyzünk, így nekünk a járműmérnöki szak hallgatói remek humánerőforrásként szolgálnak. Augusztusban 21. helyezést értünk el a Formula Student Hungary-n.

dsc_5882.jpg

– A Budapesti Műszaki Egyetem Építőmérnöki Karán tanultam – mondta Stankoviczki Edina –, de az autók érdekeltek mindig is a legjobban, ezért jelentkeztem át a Miskolci Egyetem járműmérnöki szakára. A legnagyobb álmom, hogy egyszer a Ferrarinál dolgozhassak – mondta zárásként.

egyetem_jarmuipar_170907ml_1.jpg

A járműmérnöki alapszakot a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara 2016 szeptemberében indította el. Az egyetem duális képzésében olyan autóipari nagyvállalatok vannak, mint a Takata, a Remy Automotive Hungary, a Robert Bosch vagy a Shinwa.