A szolgáltató arra kéri a társasházak és lakásszövetkezetek képviselőit, hogy a gyorsabb és hatékonyabb munkavégzés érdekében egy helyre gyűjtsék össze a fenyőfákat.
Miskolcon a családi házas övezetekben a fenyőket január 2. és 3. hetében gyűjti a hulladékszolgáltató. A lakóknak a kidobott fákat a szemetes edények mellé kell kihelyezniük.

Mint az már ismert, január 1-jétől a BMH Nonprofit Kft. végzi a hulladékszállítást Miskolcon és az egész megyében. Az új cég célja, hogy a közszolgáltatási rendszer keretén belül egy egységes műszaki tartalommal bíró, hatékonyabb közszolgáltatási rendszer jöjjön létre.
A szolgáltatóváltásból azonban a miskolciak semmit nem fognak észlelni; ugyanúgy működik tovább a csomagolási hulladékok házhoz menő gyűjtése, a zöldhulladékgyűjtés és a házhoz menő lomtalanítás is. Nem változnak a hulladékgazdálkodási díjak sem. A számlát továbbra is az NHKV küldi majd.