Ugrás a tartalomra

Lövöldözés a YouTube kaliforniai központjában (Helyszíni felvétel)

Létrehozva
Magyar idő szerint kedden este 22 óra környékén érkezett a hír, hogy a Google-höz tartozó YouTube kaliforniai, San Brunó-i központjában egy fegyveres lövöldözni kezdett. A helyszínen dolgozó munkatársak Twitter-posztjaiból lehet sejteni az események súlyosságát, egyesek sérültekről is írnak.

Néhány perccel később már azt közölte az egyik munkatárs, hogy rendőrök vonultak a központhoz, és kimenekítették őket a helyszínről. Egy amatőr felvételen feltartott kezű embereket látni, a rendőrök felé vonulni.

youtube3.png

A helyszínen dolgozó munkatársak Twitter-posztjaiból lehet sejteni az események súlyosságát, egyesek sérültekről is írnak.

youtube.png

Helyi beszámolók meg nem erősített információi szerint az elkövető nő volt. A helyi kórház közölte, több sérültet is elláttak az incidenst követően. A YouTube központjában egyébként 1700-an dolgoznak. A Google szóvivője egyelőre nem reagált a megkeresésekre, viszont egy Twitter-posztban megerősítették, hogy együttműködnek a hatóságokkal:

youtube1.png

A rendőrség pedig az intézkedés tényét jelentette be:

youtube2.png