Sport
A diósgyőri nevelésű párbajtőröző Nagy Kinga a legjobb 16 között
A párbajtőröző Nagy Kinga és Muhari Eszter is bejutott a legjobb 32 közé csütörtökön a budapesti olimpiai kvalifikációs vívó-világbajnokságon. Nagy pedig a második mérkőzését is megnyerte, ezzel a legjobb 16 közé jutott. Ugyanebben a körben Muhari Eszter kikapott.
Elrajtolt a Kékszalag mezőnye Balatonfüredről – több miskolci versenyzővel a fedélzeten
Elrajtolt az 51. Kékszalag Nagydíj mezőnye csütörtök reggel Balatonfüredről, a szervezők tájékoztatása szerint 561 hajó nevezett a versenyre.
Budapesten játszottak a piros-fehérek
Szerdán délután az MTK vendégeként Budapesten játszotta le idei hatodik nyári felkészülési mérkőzését a DVTK labdarúgó csapata.
Posta Réka a legfiatalabb versenyzőként lett ötödik
Posta Réka, a Miskolc Sport Club 19 éves válogatott kajakosa július második hétvégéjén, a csehországi Racice városában megrendezett U23-as Európa-bajnokságon K-1 1000 m-en állt rajthoz.
Magyar–szlovák: augusztus 9-én indul a jegyárusítás
A magyar labdarúgó-válogatott szeptember 9-én 20.45 órakor a budapesti Groupama Arénában játssza következő hazai Eb-selejtező mérkőzését, a szlovákok elleni találkozót, amelyre egy hónappal korábban kezdik meg a jegyek értékesítését – olvasható a szövetség hivatalos honlapján.
Miskolctapolcán tartják a nyár legfontosabb utánpótlás vízilabdatornáját
A hónap végén tartják az augusztusi U16-os Európa-bajnokság legfontosabb felkészülési tornáját, az OMV-Kupát. Kimondottan erős a mezőny, hiszen a magyar csapaton kívül a szerb, a horvát és az olasz válogatott ugrik medencébe. Az esemény a Magyar Vízilabda Szövetség (MVLSZ) és az OMV 2016 óta tartó együttműködésének újabb állomása.
Főtáblára jutott a diósgyőri nevelésű Nagy Kinga
Két magyar – köztük a diósgyőri nevelésű Nagy Kinga – került fel a 64-es táblára női párbajtőrben a budapesti olimpiai kvalifikációs vívó-világbajnokságon. Kinga 5 győzelem és 1 vereség mutatóval zárta a párbajtőrözők selejtezőjét. A Diósgyőri Vívó Egyesületben nevelkedő válogatott tehetség nagyon erős mezőnyben rajtolt.
Könnyed győzelemmel rajtolt a férfi vízilabda-válogatott
Könnyed győzelemmel rajtolt a magyar férfi vízilabda-válogatott a kvangdzsui vizes világbajnokságon: Märcz Tamás együttese hétfőn 24-4-re nyert Új-Zéland ellen.
Ezüstérmet nyert az U18-as válogatott
A tavalyi bronz után idén egy helyet előrelépve ezüstérmet nyert a korosztályos Európa-bajnokságon a DVTK sportszakmai igazgatója, Völgyi Péter által irányított, és a Diósgyőr saját nevelésű játékosát, Kiss Angelikát is a soraiban tudó magyar női U18-as válogatott.
Kigurult a Borsod MTB Bajnoka verseny negyedik futama
Szombaton rendezték meg a Borsod MTB Bajnoka verseny negyedik futamát, Görömbölyön, mely az ország első megyei mountainbike bajnoksága XCO szakágban.
Történelmi kiütéssel rajtolt a magyar női vízilabda-válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott a papírformának megfelelően a házigazda dél-koreai csapat elleni győzelemmel kezdte vasárnap a Kvangdzsuban zajló világbajnokság csoportküzdelmeit. Bíró Attila együttese 64-0-s sikerével a sportág történetének legnagyobb arányú győzelmét aratta: az eddigi rekordot Jugoszlávia tartotta, amely az 1985-ös Universiadén 62-0-ra ütötte ki Guatemalát.
Hét magyar lány és öt fiú a junior Európa-kupa fináléjában
A 21. MOL Petrolkémia Triatlon Nagyhét július 13-i, szombati BIRLA CARBON HUNGARY Napján a 14. ETU Triatlon Junior Európa előfutamai jelentették az első nagy nemzetközi eseményt. A magyarok közül hét leány és öt fiú harcolta ki a vasárnapi fináléban való indulás jogát.
Rasovszky Kristóf aranyérmes 5 kilométeren
Rasovszky Kristóf aranyérmet szerzett a nyíltvízi úszók 5 kilométeres versenyében a Koreai Köztársaságban zajló világbajnokság szombati napján.
Sportnapok az egészség és az együtt töltött idő értékének jegyében
Hivatalosan is kezdetét vette a július 12-14. között a Debreceni Ítélőtábla, a Balassagyarmati, a Debreceni, az Egri, a Miskolci és a Nyíregyházi Törvényszék közös szervezésében megvalósuló VIII. Országos Bírósági Sportnapok.
A legjobb négy között az U18-as lányok az Eb-n
A csehek felett aratott győzelem után a legjobb négy közé jutott a szarajevói Európa-bajnokságon a DVTK sportszakmai igazgatója, Völgyi Péter által irányított U18-as válogatott. A Diósgyőr saját nevelésű játékosa, Kiss Angelika ezúttal 10 ponttal járult hozzá a sikerhez.
Elkezdődhet a DVTK új kosárlabdacsarnokának építése
A multifunkciós létesítményben 3300 fős lelátó lesz, az épület kétemeletes, és öt pályát is kialakítanak.
Nem volt kérdés! Simán verte a DVTK a Popradot
Lejátszotta és meg is nyerte idei negyedik nyári felkészülési mérkőzését szerdán délután a DVTK labdarúgó csapata.
Az új szezonban is a nemzetközi indulás elérése a cél az MVLC-nél
Miskolcon szeretnék megcsípni a negyedik helyet a 2019/20-as bajnokságban, ami előrelépés lenne a klub legjobb eredményét hozó tavalyi évhez képest. Hogy a nemzetközi és a hazai porondon is helyt tudjanak állni, két új játékost igazolt a férfi vízilabdacsapat – hangzott el az MVLC Miskolci Vízilabda Club bajnokságot felvezető szerdai sajtótájékoztatóján a Miskolctapolcai Strandfürdőben.
Gulyás István lett a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya
Gulyás Istvánt nevezték ki a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára szerdán, segítője a játékosként világbajnok spanyol José María Rodríguez Vaquero lesz.
Szurkoljunk együtt szombaton a Szent István téren!
Szombaton 17 órától a Szent István téri Led kivetítőn élőben nézhetjük meg a Miskolci Renegátok – Tatabánya amerikai foci döntőt.