Ugrás a tartalomra

Ő lehet a Miskolci Egyetem első női és bölcsész rektora

Létrehozva
A szenátus csütörtökön megszavazta Horváth Zita, a Történettudományi Intézet egyetemi tanára, felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár pályázatát, ezzel ő lehet a Miskolci Egyetem első női és bölcsész rektora.
Kép
Fotó: Mocsári László

A posztra kiírt pályázat március 20-án jelent meg, április 20-áig ketten jelentkeztek: Piskóti Istvána Marketing és Turizmus Intézet egyetemi tanára, Szikszó alpolgármestere, valamint Horváth Zita, a Történettudományi Intézet egyetemi tanára, felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár.

A Miskolci Egyetem szenátusa most szavazott az új rektor személyéről. A pályázatot a köztársasági elnök elé terjesztik július végéig. A rektorválasztási folyamat akkor zárul le, amikor Áder János kinevezi az új vezetőt – minden valószínűséggel Horváth Zitát, aki 2021. február 12-én léphet hivatalba, kinevezése 2026. január 31-éig szól.

Más változás is lesz a Miskolci Egyetem életében: augusztus 1-jével a fenntartó egy állam által létrehozott vagyonkezelői alapítvány lesz. Az átalakítás – amiről ITT írtunk bővebben – a remények szerint növelni fogja az intézmény versenyképességét.

Ez is érdekelhet

Zivatarveszély miatt elsőfokú figyelmeztetést adtak ki
Miskolc
Egy nyugat felől érkező hullámzó hidegfront előterében a nap első felében még kicsi eséllyel, majd elsősorban délután és kora este már nagyobb területen, nagyobb eséllyel alakulhatnak ki zivatarok, akár hevesebbek is.
Képgaléria
I. Miskolci Tartalékosok Családi Napja
"Vigyázz! Pihenj!" - családi napon kapcsolódtak ki a város tartalékosai
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolci Rendvédelmi Technikum Stromfeld Kollégiumának zöldterülete adott otthont a miskolci tartalékosok első családi napjának.
Magyarország legnagyobb curlingcsarnoka készülhet el Miskolcon
MiskolcSportSzabadidő
A város alpolgármestere közösségi oldalán osztott meg képeket a készülő beruházásról.
A képzőművészet nindzsája: díjazták a grafikust
MiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénBelföldKultúra
A grafikusok a kultúra frontvonalán teljesítenek, a munkájukat azonban kevésszer ismerik el: a képzőművészet nindzsáiként nesztelenül, láthatatlanul dolgoznak.