Ugrás a tartalomra

Lett delegáció Miskolcon

Létrehozva
Harminctagú, lettországi művelődési házakban dolgozó delegáció érkezett a napokban városunkba. Tagjai nem csak Miskolc látványosságaira voltak kíváncsiak, hanem arra is, hogy itt hogyan, milyen feltételek mellett működnek a kulturális intézmények.
Anta Teivane, az aizkrhuklei művelődési ház igazgatója azt mondja, Lettországban nagyon szép a természet; fővárosuk, Riga különösen sok látnivalót kínál. A kisváros, ahonnan jött, fiatal, mindössze 40 éves. Kulturális rendezvényeinkre többnyire a városvezetéstől kapnak támogatást, és csak kis részben nyújt forrást a lett állam. Ezen kívül támogatásra számíthatnak az Európai Uniótól, szponzoroktól és más támogató szervektől is. Vasárnap nagyon hasznos órákat töltöttek a Miskolci Egyetemen, megnézték az avasi templomot, a kilátóból szemlélődve pedig meglepődtek azon, hogy milyen hosszan terül el a város. Nagy hatással volt rájuk Miskolc atmoszférája, és meglepődtek, hogy milyen sokan élnek itt.
A vendégek a látogatás alkalmával egy filmet láthattak Miskolcról, de ezen túl – a kulturális programismertetőn kívül – képet kaptak az Ifjúsági és Művelődési Ház felépítéséről, működéséről is Tánczos Tamás igazgatótól.
Az Ifjúsági és Szabadidő Házban tett látogatást követően a Lettországból érkezett delegáció folytatta programját, hiszen számos miskolci nevezetesség megtekintése várta még őket.