Ugrás a tartalomra

Az MSZP szerint választási csalás

Létrehozva
Valószínűleg az Országos Választási Bizottsághoz fordul a Magyar Szocialista Párt Miskolci Szervezete, mivel az utóbbi napokban több, a 2006-os választásra készült, Tompa Sándort és IGEN feliratot ábrázoló plakát is felbukkant a város különböző területein - például a Komlóstetőn és a Vasgyári városrészben. Bartha György és Tompa Sándor MSZP-s képviselők sajtótájékoztatójukon elmondták: nyilvánvalóan választási visszaélésekről van szó, hiszen most zajlik a népszavazási kampány finise, ahol az ellenzék a három IGEN mellett kampányol, míg a kormányoldal a NEM-ekre buzdít.
Barta György elmondása szerint az ilyen visszaélések alkalmasak rá, hogy megzavarják a választókat, az MSZP-nek 2006-ban több választási plakátja is eltűnt - most már nyilvánvaló, kik tulajdonították el ezeket. 
- Mi igent mondtunk a reformokra, a kormányprogramra, ezt jelentette az IGEN a 2006-os plakáton. Viszont nemet mondunk az ellenzék által kezdeményezett referendum álkérdéseire, így korábbi plakátjaink felhasználása egyszerű választási csalás - nyilatkozta Tompa Sándor, míg Bartha György arról szólt: az MSZP jogászai jelenleg vizsgálják, milyen jogorvoslati fórumhoz fordulhatnak az ügyben.