Ugrás a tartalomra

Sátorban lakik a család

Létrehozva
Lakhatatlanná vált egy ház a Ferenczi Sándor utcán a múlt heti esőzés miatt, a négytagú család így jelenleg a ház udvarán, egy sátorban lakik.
A tulajdonosok attól félnek, hogy összedől a 107 éves, vályogból készült épület, melynek helyreállításához több mint kétmillió forintra lenne szükség, ám a családnak nincs ennyi pénze. 

A múlt heti esőzés miatt a Szinva több helyen kilépett medréből, a víz autókat és kerítéseket sodort el. A felhőszakadás egyik károsultja Orbán Tibor volt. Az áradat teljesen elöntötte a férfi házát és víz alá került minden bútora. Egy héttel a felhőszakadás után az épület falai megrepedtek és a víz nyomai még most is láthatóak. Az ingatlan lakhatatlanná vált, így a négytagú család jelenleg az udvaron felállított sátorban lakik. 

satorlako.jpg

Helyszűke miatt egyelőre még szatyrokban tartják a ruhákat, de Orbán Tibor azt tervezi, hogy mindent eredeti állapotába állít vissza. A statikus véleménye szerint addig tehermentesíteni kell a tetőt és a 14 méteres hátsó falat ki kell cserélni, mert félő, hogy összedől a 107 éves vályogház.
A család becslése szerint mintegy 2,5 millió forintra lenne szükségük a 80 négyzetméteres ház helyreállítására. Az önkormányzattól eddig 30 ezer forintnyi gyermekvédelmi támogatást kapott a család, akinek a terület önkormányzati képviselője is megpróbál segíteni.

satorlako_1.jpg

Hardonyi András elmondta, a jegyzőt kérte, vizsgálja meg annak lehetőségét, hogy a választókerületi alapjából hogyan tudna százezer forint erejéig a családnak segítséget nyújtani. A politikus azonban azt is hozzátette, a MIK munkatársai felajánlották a családnak, hogy néhány hónapig egy szükséglakásban lakhatnak, ők azonban nem kívántak élni a lehetőséggel. Mindenesetre Orbán Tibor azt mondja: segítség nélkül esélyük sincs arra, hogy ismét lakhatóvá tegyék egykori otthonukat.

Tomorszki I.