
Verssel, drámával, énekkel, és rajzkiállítással nyitották meg szerdán délelőtt a 11. Művészeti Napokat a Zrínyi Ilona Gimnáziumban, Miskolcon. A megnyitón átadták a Művészeti díjakat is a különböző versenyeken jó eredményt elért diákoknak, akik értékes ajándékokat vehettek át a tantestülettől. – az idén már 11. alkalommal sikerült megrendezni ezt a programsorozatot, amit fontosnak tart az iskola, hiszen ilyenkor a művésztagozatos diákok megmutathatják, társaiknak, szüleiknek azokat a műveket, előadásokat, amikkel sikert értek el. – mondta el portálunknak Mátyus Balázsné igazgató helyettes, aki azt is hozzátette, hogy a programsorozat egészen június végéig tart, és számos érdekes programmal várják a diákokat, és a szülőket az iskolába.

A programsorozat ünnepélyes megnyitóján egy rajzkiállítást is átadtak, hiszen az iskola aulájában a diákok Országos középiskolai tanulmányi versenyre beadott munkáiból nyílt tárlat. – Eleinte három művészeti ágban: ének, rajz és dráma tartottunk programokat, de idővel az énekoktatás átkerült a drámatagozat oktatási rendszerébe, így az idén a rajzra, és a drámára fektetjük a fő hangsúlyt. – tette hozzá a témához Lukácsné Eisner Éva a drámatagozat vezetője, aki az is kiemelte, hogy az iskola diákjai az idén számos díjat gyűjtöttek be az országos versenyeken, így a díjazott darabokat, rajzokat most a kiállításon, előadásokon is megtekinthetik az oktatási intézmény tanulói, illetve a tanulók szülei. A dráma tagozatosok az idén az Országos Diákszínjátszó Találkozó aranyminősítését is megszerezték. – emelte ki.
A programsorozat további eseményei egyébként számos érdekes előadást, tartogatnak, hiszen pénteken „A magyar népmeséktől, az angol humorig” – címmel tartanak előadást az iskola 9. évfolyamos drámapedagógia tagozatos diákjai az iskola színháztermében, de a további programok között történelmi panoptikum, és sárkányokról szóló előadás is szerepel.
Vajtó László