Ugrás a tartalomra

14 éves salgótarjáni fiú rajzával nyit ma a Google

Létrehozva
Lezárult a Google első hazai rajzpályázata, melyre közel 18 000 hazai diák küldte be alkotását. A „Doodle 4 Google - Nekem Magyarország...” pályázaton döntőbe jutott 60 rajz közül az internetezők szavazatai alapján kerültek ki a korcsoport-győztesek. Az összességében legtöbb voksot kapott alkotás június 15-én, a Google hivatalos logója helyén jelenik meg a google.hu oldalon, így várhatóan több millióan látják majd egyetlen nap alatt.
A pályázók feladata az volt, hogy értelmezzék újra a Google logót, készítsenek egy saját doodle-t, mely bemutatja, mit jelent számukra Magyarország. A versenyre 4 korcsoportban nevezhettek a diákok, a döntőbe került alkotásokat a szakmai zsűri – Balázs Áron grafikus, Boros Lajos műsorvezető és képzőművész, Gulyás Gábor, a Műcsarnok igazgatója és Oroszlán Szonja színművész – választotta ki, melyekre ezután a verseny weboldalán lehetett szavazni. Minden internetező korosztályonként egy-egy kedvencére adhatta le voksát, így egy hét alatt a 60 döntős alkotás összesen több mint 100 ezer szavazatot gyűjtött.

„Büszkék vagyunk a hazai diákokra, hiszen több mint 18 000-en neveztek, ami arányaiban több, mint bárhol a világon a Google hasonló versenyein. Köszönjük nekik, a szüleiknek és a tanáraiknak a lelkesedést, zsűritagjaink munkáját, szakmai partnerünknek a támogatást, az internetezőknek pedig azt a több mint 100 000 szavazatot, mellyel hozzájárultak a nyertes alkotások kiválasztásához. Biztosak vagyunk benne, hogy nem volt könnyű dolguk, remek pályaművek születtek. Minden egyes rajzoló méltán lehet büszke magára, hiszen nem csak kreativitását bontakoztatta ki, hanem a versenyben való részvételével támogatta a Bátor Tábor Alapítványt is1, így 480 súlyosan beteg gyerek gyógyulását segítette elő” - mondta Heal Edina, a Google Magyarország vezetője.

Összességében a legtöbb szavazatot Kovács Illés, a salgótarjáni Uzoni Péter Gimnázium és Általános Iskola 14 éves tanulója kapta, akinek a rajza június 15-én 00:01 órától egészen éjfélig fogja helyettesíteni a hivatalos Google logót a google.hu oldalon, a tanuló iskolája pedig 1 millió Ft támogatásban részesül. Illés – ugyanúgy, mint a többi korcsoport győztese – gazdagabb lesz egy laptoppal, és gondviselőjével együtt elutazhat a Google európai fejlesztő központjába, Zürichbe.