Ugrás a tartalomra

Visszatér a nyár a hétvégére

Létrehozva
A kisebb lehűlés után erre a hétvégére még visszatér a nyár, vasárnap akár 30 Celsius-fok is lehet. Reisz András meteorológus ugyan melegrekordot nem ígért, de nem is zárta ki ennek a lehetőségét.
Továbbra is az átlagosnál melegebb lesz a szeptember. A hét közepén ugyan néhány fokkal visszaesett a hőmérséklet, most azonban ismét nyárias idő várható - nyilatkozta Reisz András, aki szerint sok napsütésre számíthatunk, vasárnap pedig már 30 Celsius-fok körül alakul a csúcshőmérséklet. A meteorológus melegrekordot nem ígért, de nem is zárta ki ennek a lehetőségét.
Reisz András jelezte, hogy jövő héttől kevés az esély a 30 fok feletti melegre, ráadásul hétfőn hidegfront érkezik, és lehűlést hoz. A jövő hét közepétől még kellemes idő ígérkezik, de már hűvösek lesznek az éjszakák.

Egyes modellszámítások szerint vasárnap este az ország egyes részein már lehet eső, a fővárosban azonban hétfő délutántól kedd reggelig valószínű nagyobb mennyiségű csapadék.