Ugrás a tartalomra

Hatot kaptak a Jegesmedvék

Létrehozva
Az idei bajnokság eddigi legnehezebbnek tűnő erőpróbája várt a Jegesmedvékre, hiszen a nyáron alaposan megerősített Dunaújvároshoz látogattak.
jegesmedvek_dab1.jpg
Rosszul kezdődött a miskolciak számára a mérkőzés. A 4. percben két miskolci játékos összeütközött, ebből szereztek korongot a hazaiak. Kiss Ákos passzolt a kapu mellett egyedül álló Galaniszhoz, akinek nem okozott gondot kapásból a kapuba lőni (1-0). A 7. percben Hegyi lövését védte Budai. A 10. percben kellett először védenie Sevelának, aki magához ölelte Láda P. lövését. A 11. percben előbb a vendég-, majd a hazai kapu előtt támadt kavarodás, de gól egyikből sem született. A 16. percben – kettős emberelőnyben – növelte előnyét a Dab: Kiss lövése a lábak között talált utat a kapuba (2-0). Egy perc sem telt el, amikor Azari lőtt közelről gólt (3-0). A 19. percben váratlanul szépítettek a Jegesmedvék. Emberhátrányban Saluga szerzett korongot, egyedül lépett ki és szólója végén remek mozdulattal emelt Sevela kapujába (3-1).

Galanisz büntetettA második harmad 5. percében Hegyi kétszer is lőhetett 3 másodperc alatt, de Budai szenzációsan védett. Nem sokkal később Saluga, majd Bonar hagyott ki egy-egy kecsegtető helyzetet, igaz Budainak is többször bizonyítania kellett, hogy remek formában van. A 12. percben Bonar kapott óriási passzt a támadóharmadban, de szólóját megint elrontotta. Egy perccel később jött a büntetés: Galanisz egy kipattanó korongot vágott a hálóba (4-1).

Passzból gólA harmadik harmad azonnal egy vendéghelyzettel kezdődött, ám Bonar ezúttal sem tudott túljárni Sevela eszén. A 7. percben Lencsés – nagyon finoman szólva – túl durván lökte palánkra a korongot már tovább passzoló Jarabeket, aki percekig nem tudott felállni, és már nem is térhetett vissza a jégre. A láthatóan jól szórakozó, az eset után nevetgélő Lencsés végül 5 perc plusz végleges fegyelmit kapott. A 10. percben Galanisz Fodort ütötte arcon bottal, amiért 2 perc pihenő járt neki. A hosszú kettős előnyt is képtelenek voltak kihasználni a Jegesmedvék. A Macikat még az ág is húzza: Azari passznak szánt „lövése” a 13. percben átcsúszott a lábak között, és a hálóban kötött ki (5-1). Húsz másodperccel a vége előtt Virág adta meg a kegyelemdöfést (6-1).

Dab.Docler - Miskolci Jegesmedvék6-1 (3-1, 1-0, 2-0)

Dunaújvárosi jégcsarnok 200 néző

V: Kovács, Nagy, Abonyi, Wolf

Gól: Galanisz (2), Kiss, Azari (2), Virág ill. Saluga

Kiállítás:
13 perc (+20 perc végleges fegyelmi Lencsés) illetve 12 perc

MJJSE: Budai K. – Popovics, Túróczy, Budai, Chmelo, Szilágyi, Saluga, Ritó, Jarabek, Tóth-Jávor, Láda P., Dubek, Urbán, Fodor, Mokrai, Bonar, Miskolczi, Lindgren, Orosz, Rafaj, Gyenes (k). Edző: Greg Lindqvist.

Dab.Docler: Sevela – Lencsés, Pozsgai, Somogyi, Pavuk, Mestyán, Kiss, Jobb, Erdélyi, Papp, Hüffner, Hegyi, Gröschl, Virág, Peterdi, Galanisz, Sabados, Azari, Szappanos, Papp, Kiss, Rajna (k). Edző: Stephan Lundh.

Greg Lindqvist: - A Dunaújváros minden szempontból sokkal jobb volt ma, nálunk sajnos nagyon kevés jó teljesítmény akadt. Gratulálok a Dab-nak!

Stephan Lundh: - A jó első harmad után a másodikat túl könnyen vettük. Örülök a győzelemnek.