Az „őrséget” beharangozó sajtótájékoztatón szóvá tették, hogy ezzel kapcsolatos hirdetésüket nem fogadta a Mikom. Erre reagálva a cég ügyvezetője elmondta, a médiatörvény szellemében intézkedett.A demonstrációval kapcsolatban Tompa Sándor önkormányzati képviselő úgy fogalmazott, addig állnak néma őrséget, amíg politikustársuk kihallgatása tart Budapesten, a Központi Nyomozó Főügyészségen.
A szocialisták vasárnapi, a tüntetést beharangozó sajtótájékoztatójukon szóvá tették azt is, hogy cégünk, a Miskolci Kommunikációs Nonprofit Kft. nem jelentette meg a demonstrációt népszerűsítő hirdetésüket a Miskolc Televízió képújságában.

Orosz Gábor Zsolt, a társaság ügyvezető igazgatója megkeresésünkre elmondta, a Mikom Kft. jogkövető magatartást tanúsít, így médiumaiban a mindenkor hatályos médiatörvény szerint járnak el. A 2010. évi CLXXXV. törvény a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról, a politikai reklámra vonatkozó, 32. paragrafusából kiemelte, „választási kampányidőszakon kívül politikai hirdetés kizárólag már elrendelt népszavazással összefüggésben közölhető”.
minap.hu