Ugrás a tartalomra

Miskolcon járt Svájc nagykövete

Létrehozva
Christian Mühlethaler, Svájc nagykövete látogatott Miskolcra április 16-án délelőtt. A Városházán megbeszélést folytatott Pfliegler Péterrel, a városüzemeltetésért is felelős alpolgármesterrel – közölte a miskolci városháza szóvivője.
Dobos Tímea elmondta, a felek beszéltek a Svájci Alaphoz benyújtott „Természeti katasztrófák megelőzése és kezelése Miskolc városában” pályázatról is. A projekt célja Miskolc város vízrendezési, csapadékvíz elvezetési hiányosságainak megszüntetése illetve csökkentése, melyhez a Svájci Alap, több mint 1 millió svájci frankkal járulhat hozzá. A támogatási szerződés aláírására – előreláthatólag – 2012. II. negyedévében kerülhet sor. Az alpolgármester bemutatta a nagykövetnek Miskolc város nevezetességeit és szólt a befektetési lehetőségekről is.



Christian Mühlethaler és felesége néhány hete már járt Miskolcon, a Barlangfürdőben és mint mondta, igen kellemes élményekkel tért vissza Budapestre.

minap.hu