Ugrás a tartalomra

Könnyen nyert az MVSC

Létrehozva
Szombaton délután az Albrecht-Miskolci VSC MISI élvonalbeli női röplabda csapata is bekapcsolódott a pontvadászatba. A zöld-fehér alakulat hazai környezetben fogadta a Veszprém gárdáját, és alig egy óra leforgása alatt, 3-0 arányú villámgyőzelmet aratott.
roplabda_mvsc_120916_ja_17.jpg
Sok vitás kérdés természetesen nem merülhetett fel a mérkőzést megelőzően sem, hiszen köztudott, hogy az MVSC lényegesen erősebb, jobb csapat, mint szombati ellenfele. Fiatal a gárda, ám Toma Sándor edző keze alatt egyre szebben formálódik, és egyre szebb reményekre jogosít a szereplése. A tavalyi bajnokságban a miskolciak a hatodik helyen végeztek, a Veszprém nem tudott bekerülni az első nyolc közé sem.

Nos, a hazaiak kezdtek jobban és pillanatok alatt négy-öt pontos vezetésre tettek szert. Pedig nehezen lendültek bele, több esetben elrontották a nyitásaikat, és ezzel esélyt engedtek vetélytársuknak a támadásra. Persze, nem volt mitől tartani, ugyanis a vendégek képtelenek voltak élni az eséllyel, meglehetősen gyakran rontották el még a tiszta helyzeteket is.

A második játszmában a vasutasok megérezték a játék ízét, egyre jobban szerváltak és ezzel gyakorlatilag lehetetlen helyzetbe hozták a Veszprém gárdáját. A vendégekről gyakran pattant ki oldalra a labda, képtelenek voltak visszatámadni, közben pedig a zöld-fehérek folyamatosan bombázták a másik térfélre a labdát.

Nem következett be változás a harmadik játszmában sem, a miskolciak lényegesen stabilabb játékot nyújtottak ellenfelüknél. Határozottan, ugyanakkor rendkívül fegyelmezetten röplabdázott az MVSC, a két együttes nem volt azonos súlycsoportban. Információink szerint a Veszprém erősen tartalékosan érkezett Miskolcra, ugyanis három játékosukra ezúttal nem számíthattak, de ez legyen az ő bajuk, mi örüljünk a vasutas alakulat magabiztos rajtjának. A bemutatkozásra tehát nem lehetett panasz, a folytatásban nyilván jobban megszorongatják majd a zöld-fehér együttest, amely szinte egy edzőmérkőzést kerekített az őszi idény első találkozójából.

Eredmény
: Albrecht-Miskolci VSC MISI – Veszprém ESC 3-0 (14, 9, 12). Miskolc, 100 néző. Vezette: Bodrogi, Csizmarik. MVSC: Csarkó, Szajkó, Sitkei, Rédei, Kovács E., Szabó B. Csere: Nagy Zs., Jobbágy (liberók), Bertók, Kiss V., Majzik, Radomszki.

Toma Sándor: - Ennél azért valamivel nagyobb ellenállásra számítottam. Hoztuk a kötelező győzelmet, de a folytatásban egészen biztosan erősebb ellenfelekkel találjuk majd szembe magunkat.

D. L.