Ugrás a tartalomra

Szoros csata, értékes MVSI-győzelem

Létrehozva
Varga Attila emberelőnyből gyorsan megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Az előnyt Sántavy akcióból növelte kettőre, de Gros Ronen sem akart lemaradni társaitól, így két perc elteltével máris jelentős miskolci fölényt mutatott az eredményjelző. A második és harmadik gól értékét növelte, hogy mindkettőt akcióból érték el a miskolciak. Ezután szépítettek a vendégek, de ez nem hozta zavarba az MVSI gárdáját. Vidumansky kétszer, Varga pedig egyszer bizonyult eredményesnek, így az első negyed végén tekintélyes hazai vezetésnek örülhettek a szurkolók.

mvsi_hvsc_121208_ja_3.jpg

A második negyedben Gros akcióból, Varga szabaddobásból ért el újabb találatot, közben a másik oldalon egy akciót fejeztek be eredményesen a vendégek. Vidumansky büntetőből, az ellenfél emberelőnyből ért el gólt, így az eredmény 9-5-re módosult. Vidumansky megmutatta, hogy emberelőnyből is képes betalálni, így a második negyed után öthólos lett a miskolciak vezetése.
A harmadik negyedet Sántavy gólja vezette be. Vígh emberelőnyből szépített, de erre ugyancsak emberelőnyből Gergely válaszolt, nem változott a csapatok közötti különbség. Hajdú és Orosz egyaránt akcióból voltak eredményesek, és ekkor kezdett a vendégcsapat közelíteni. Megijedni nem kellett, mert Gergely Balázs 13-8-ra alakította emberelőnyből az állást. Szabó centergólt ért el, Hajdú büntetőt értékesített, és így ki is alakult a találkozó végeredménye. A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy Gros Ronen ütésért végleges kiállítás sorsára jutott.

Preview Image


Kétségtelen, hogy meg kellett harcolni a győzelemért, de a miskolciak végig kézben tartották az irányítást, három-négy góllal is vezettek, összességében nem forgott veszélyben a siker. Így Binder Szabolcs edző tanítványai elmondhatják magukról, hogy öt forduló után is hibátlan mérleggel rendelkeznek, valamennyi mérkőzésüket megnyerték és ez mindenképpen biztató a jövőre nézve.
Eredmény: Miskolc Városi Sportiskola – Hódmezővásárhelyi VSC 13-10 (6-2, 4-3, 2-1, 1-4). Miskolc, Kemény Dénes Városi uszoda, 100 néző. Vezette: Sándor, Madarasi. Góldobók: Vidumansky (4), Varga (3), Gergely, Sántavy, Gros (2-2).

Doros L.