Ugrás a tartalomra

Megvan az első felnőtt aranyérmük

Létrehozva
Az Újpesti TE atlétikai stadionja szombaton adott otthont a váltófutó magyar bajnokságnak.
Kép
A boldog diósgyőri vágtázók edzőjükkel, Majkut Gergellyel. Fotó: magánarchívum

A rangos eseményen nagyszerű diósgyőri siker is született. A női 4x200 méteres váltóversenyt a DVTK csapata 1:38.29-es idővel nyerte. A kvartett tagjai: Boldogh Boróka, Gál Nikolett, Bacsa Fanni, Lalik Petra, edzők: Tigyi József és Majkut Gergely, nevelőedző: Soós Istvánné Anikó.

Kép
A boldog diósgyőri vágtázók edzőjükkel, Majkut Gergellyel. Fotó: magánarchívum
A boldog diósgyőri vágtázók edzőjükkel, Majkut Gergellyel. Fotó: magánarchívum

– Ügyesek voltak a lányok, akik a nehezebb körülmények ellenére is nagyon jól futottak – mondta Majkut Gergely, a piros-fehérek atlétikai szakosztályának vezetője és edzője. – Az UTE csapatával fej-fej mellet haladtak, az utolsó váltásnál Lalik Petra másfél-két méteres hátránnyal kapta a botot, de rutinosan megoldotta feladatát és az első helyre hozta be a csapatot. Ezzel a lányok első felnőtt bajnoki aranyérmüket szerezték meg.

Címkék

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Holokauszt Mártír megemlékezés az Avasi Zsidó Temetőben
Az áldozatokra emlékeztek az Avasi Zsidó Temetőben
MiskolcKultúraEgyház
Holokauszt-megemlékezést tartottak az Avasi Zsidó Temetőben, ahol a miskolci és környékbeli zsidó közösségek deportált áldozatai előtt tisztelegtek. Miskolcról és térségéből 1944 júniusában több mint 15 400 zsidó honfitársat hurcoltak Auschwitzba, közülük mintegy 14 ezren nem tértek haza.
Újabb történelmi érdekességek Miskolcról
Miskolc
Folytatódik sorozatunk: Reiman Zoltánnak, a Szemelvények Miskolc város történetéből blog szerkesztőjének az írását közöljük, helytörtéteni érdekességekkel.
Szentháromság a Vasgyárban
Miskolc
Hogy mi miatt és mikor épültek templomok a Vasgyárban, az kiderül Nagy Attila helytörténész, a Mit Miskolc Adhatott Blog szerkesztőjének az írásából.
A jogász válaszol – devizahiteles ügyek új szabályai
Miskolc
Az Országgyűlés 2026. június 8-án elfogadta azt a jogszabályt, ami jelentős fordulatot hoz mind a devizahiteles ügyekhez kapcsolódó perekben, mind a végrehajtási eljárásokban. A jogszabály célja, hogy átmeneti védelmet biztosítson az érintett adósok számára, és egységesen kezelje a korábban tömegesen keletkezett ügyeket.