Mint ismeretes, a Jobbik január 4-iki sajtótájékoztatóján Jakab Péter szóvivő, a párt miskolci frakcióvezetője úgy nyilatkozott, határozati javaslatot nyújtanak be Miskolc közgyűlése elé, melyben kezdeményezik: az önkormányzat vonassa vissza a rabkórházról szóló kormánydöntést. Az MSZP is sajtótájékoztatót tartott szerdán az ügyben - Varga László országgyűlési képviselő és Simon Gábor önkormányzati frakcióvezető szerint rendkívüli közgyűlést kell összehívni. Az önkormányzatnak és a képviselőtestületnek ugyanis jogi lehetősége van arra, hogy fellépjen egy olyan kormányzati intézkedéssel szemben, amellyel nem ért egyet. Ha ez nem vezet eredményre, akkor a szocialisták szerint helyi népszavazást kell kiírni.
A Fidesz-KDNP miskolci képviselőcsoportja közleményben reagált, melyben hangsúlyozzák: az MSZP és a Jobbik állításával ellentétben a 2016. március 10-i kormányhatározat sem rabkórházról, sem Miskolcról egyetlen szóban sem tesz említést. - A Jobbik és az MSZP össze-vissza beszél arról a határozatról, amelyet ezek szerint nem is olvastak. Vagyis minden híreszteléssel szemben az ügyben nem született kormányzati döntés – fogalmaz a Fidesz-KDNP frakció közleménye.
A Miskolc Televízió szerette volna megtudni, hogy a B.-A.-Z. Megyei Kórház vezetése mit tud az úgynevezett rabkórház létrehozásáról. Az intézménytől azt a választ kapták, hogy a témával kapcsolatban nincs információjuk.