Sport
Női röplabda Extraliga - Visszajutott a DVTK
A DVTK tavalyi kiesését követően egyből visszajutott a női röplabda Extraligába, miután legyőzte a Békéscsabát.
Újra NB I-es lesz a DVTK!
Labdarúgó NB II - Győzött Kozármislenyben, és feljutott a DVTK. A miskolci csapat bebiztosította feljutását a labdarúgó élvonalba, miután az NB II 33. fordulójának vasárnapi játéknapján 3-2-re győzött Kozármislenyben.
Remekeltek a ritmikus gimnasztikás lányok az Aloha Kupán
A DVTK-s lányok szorgalmasan gyűjtötték tovább az érmeket a hétvégén megrendezésre került Aloha Kupán, ahol több mint nyolcszáz versenyző lépett szőnyegre.
Bronzérmes a DVTK női kosárlabdacsapata
A 2022/2023-as kosárlabda szezon utolsó bajnoki mérkőzésén a DVTK HUN-Therm az Atomerőmű KSC Szekszárd csapatát fogadta szombaton a DVTK Arénában.
Szombat reggel elrajtolt az V. Kassa-Miskolc Ultramarathon
Összesen 117 kilométer áll a versenyzők előtt. Az eredményhirdetés a tervek szerint este 7 órakor, Kassán lesz.
Országosan is egyedülálló programot indított a DVTK
Az elmúlt hónapokban indult el a DVTK Multisport Program, amely során a régióban élő gyerekek és szüleik megismerkedhettek a DVTK által nyújtott lehetőségekkel. Az országosan is egyedülálló kezdeményezés a legkisebbek délutáni multisport foglalkozásától, az I. DVTK Sportnapon át, a szeptembertől induló diósgyőri multisport osztályig kivételes lehetőséget teremtett a legfiatalabb korosztály sportolására.
Nagyot fordított a Bobcats, de így is vereséggel távozott a Titánoktól (videóval)
A HFL második fordulójában, az elmúlt hétvégén a Budapest Titans otthonába látogatott a Borsod Bobcats amerikaifutball-csapat. A fővárosban 20 pontos hátrányból felállva, egy végletekig kiélezett mérkőzésen szenvedtek végül vereséget a miskolciak.
Péni István ezüstérmet szerzett puskában
Péni István ezüstérmet nyert a férfiak 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámában, így a magyarok négy medállal zárták a perui sportlövő-világkupaversenyt – adta hírül az MTI.
Két arany is becsúszott a hétvégén
A fiatal miskolci birkósok jól teljesítettek: három különböző bajnokságról is hoztak haza érmeket.
Ez is szoros volt, de újabb három ponttal gazdagodott az MVLC
Zsinórban harmadik szoros mérkőzését játszotta a miskolci férfi vízilabdacsapat, de sikerült legyűrni a szentesieket szombaton a Kemény Dénes uszodában. A végig kiegyenlített csatát egyetlen góllal a hazaiak nyerték, köszönhetően Nikola Brkic rendkívül gólerős játékának.
Hajrágóllal nyert a Diósgyőr
A Merkantil Bank Liga 31. fordulójában a DVTK nyert Budafokon - számolt be a dvtk.eu.
Tarolt a diósgyőri női kosárlabdacsapat az Év sportolója díjátadón
Kányási Veronika második lett, a csapat és edzőjük pedig a képzeletbeli dobogó első fokára állhatott az Év sportolója díjátadóján, amit csütörtökön rendeztek meg, két helyszínen.
Újabb érmeket szállítottak a fiatal miskolci birkózók
A DVTK-s Balázs Zea hengerelt, de a többiek is szép versenyt zártak.
Maratoni barátság - 117 kilométeren kötik össze Miskolcot Kassával
Az ötszázat is elérheti a futók száma az V. Kassa-Miskolc Ultramarathonon, amit április 22-én, szombaton rendeznek meg. A versenyzők ezúttal a borsodi megyeszékhelyről indulnak, a táv 117 kilométer.
Meghalt egy magyar hegymászó Németországban, negyven métert zuhant
Meghalt egy 58 éves magyar túrázó a németországi Marquartsteinban – írja a Bild, amit a Blikk szúrt ki. A férfi a Mittersteig nevű szikláról zuhant le körülbelül negyven métert, ahol a sérüléseibe belehalt.
Női kosárlabda NB I - a DVTK legyőzte a Győrt az elődöntőben
A DVTK hazai pályán legyőzte a Győrt a női kosárlabda NB I vasárnapi elődöntőjében, ezzel kiegyenlített a párharcban. DVTK-Hun-Therm - SERCO UNI Győr 67-55.
Labdarúgó NB II - Hajrágóllal nyert a listavezető DVTK
A listavezető DVTK a hajrában szerzett góllal kerekedett vendége, a kiesés elkerüléséért harcoló Békéscsaba fölé vasárnap a labdarúgó NB II 30. fordulójában. A győztes találatot a 89. percben Lukács Dániel egy szöglet után fejelte a kapuba.
Halmozzák az érmeket a DVTK RG-s lányai
Idén lesz három éves a DVTK egyik legfiatalabb szakosztálya a ritmikus gimnasztika, máris sikert sikerre halmoznak a lányok, minden versenyről csillogó érmekkel és minősítésekkel térnek haza. Versenyzőik ott vannak az országos bajnokságokban is, éremesélyesekként.
Az olimpikon Géra Imre és bringás barátai Miskolcon
A Miskolci VSC kétszeres olimpikon kerékpárosának, Géra Imrének a szervezésében, nemrégiben húsznál több fővárosi és debreceni egykori kiváló bringás látogatott el Miskolcra. A Biciklisek Baráti Körének tagjai ápolták a hagyományokat és felelevenítették közös emlékeiket a helyiek képviselőivel.