Hét éremmel tért haza a masters világbajnokságról a miskolci Baranyi Judit

2024. március 27. szerda 14:08
A Sportpercek keddi adásának vendégei a többszörös világbajnok Baranyi Judit, valamint Hercsik István, a szenior úszó felkészülését támogató Mento Kft. tulajdonosa voltak.
Fotó: Juhász Ákos

A katari Dohában, közvetlenül az elit versenyzők világbajnoksága után rendezték meg a közelmúltban a masters úszó világbajnokságot, ahol a szenior úszók szálltak vízbe. A megmérettetésen hatalmas sikert tudhatott magáénak Magyarország. A  magyar úszók 64 éremmel zárták a korosztályos világversenyt: egy aranyat szereztek nyíltvízen, 16 aranyat, 18 ezüstöt és 29 bronzérmet pedig a medencés versenyeken. Ez összesen 36 korosztályos országos csúccsal párosult - 30 egyéni és 6 váltó rekordot értek el. Baranyi Judit nyolc számban állt rajtkőre, melyből hármat meg is nyert a miskolci sportoló, sőt, négy másik számban is a dobogón végzett.

Baranyi Judit 1988 óta a Törökbálinti Úszó Egyesület (Magyarország első úszó egyesülete) tagja, de Miskolcon készül fel, szponzora a Mento Kft.