Ugrás a tartalomra

Internetes intelmekről hallhattak

Létrehozva
A Biztonságos Internet Nap alkalmából tartott speciális rendezvényt a Borsod-Abaúj Zemplén Megyei Rendőrfőkapitányság és a Miskolci Egyetem kedd délelőtt. 
Preview Image
Komplex módon érik el célközönségüket | Horváth Csongor képgalériája

Az Európai Unió Safer Internet Program akciótervét hivatott nyomatékosítani a Biztonságos Internet Nap, amely közel kétszáz országban hívja fel a figyelmet az internet szükségességén és előnyein túl a veszélyeire is. Informatikai cégek, civil szervezetek, pedagógusok, gyerekek és szüleik fognak össze az év ezen napján világszerte, hogy együtt mutassanak rá a világháló nélkülözhetetlenségére – megfogalmazva annak pozitív, illetve negatív hatásait. 

A rendezvényre kilátogató hallgatókat a megyei főkapitányság kommunikációs és megelőzési osztálya, a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi kara, a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezete, a Magyar Telekom, a Miskolc Autó Kft. és az Isaac Vagyonvédelmi Kft. interaktív programjai fogadták. Az állomásokon az egyes szakterületeket érintő internetes támadásokkal kapcsolatos tapasztalatokat és a legújabb bűnelkövetési módszereket mutatták be. 

Kép
A Safer Internet Day-t idén tizenkilencedik alkalommal rendezték meg a világ szinte minden országában

A Biztonságos Internetnapon túl Miskolc bűnmegelőzési stratégiájának célkitűzései között szerepelnek még az olyan kiemelt prevenciós kampányok, mint a Bűncselekmények Áldozatainak Napja, Kábítószerellenes világnap vagy az idősek hónapja. De igyekeznek a szakemberek a nyár során, valamint az év végén esedékes veszélyekre is felhívni a lakosság figyelmét. 

A mai nap nemcsak a fiataloknak igyekeztek kapaszkodókkal szolgálni. Miután kapcsolatteremtésre, hivatalos ügyek intézésére és vásárlásra is egyre többen használják az internetet, így a kérdések óhatatlanul felmerülnek az idősebb korosztályok esetében is. 

– A bűncselekmények jelentős része áttolódott az online térbe kémprogramok és egyéb zsarolóvírusok formájában – mutatott rá Jakab Sándor. A megyei főkapitányság gazdaságvédelmi osztályvezetőjétől megtudtuk: ilyesmikkel egész könnyedén megfertőződhetünk, amennyiben egy illegális szoftvereket értékesítő és/vagy felnőtt tartalmakat megjelenítő oldalon példának okáért félrekattintunk.

Kép
A pénzintézetek nevében érkező adategyeztető üzenetekről is volt szó  

– Már blokkolják is adatainkat, aminek feloldását jellemzően valamilyen kriptovalutában történő utalás feltételéül szabják – tette hozzá a rendőr alezredes, aki kitért az online vásárlásnál ránk leselkedő fenyegetettségekre is, eszerint érdemes pár pillantást vetnünk az adott webáruház vagy a magánszemély elérhetőségeire, továbbá a megrendelt termék garanciális pontjaiban elmerülnünk. – Mindenképp gyanúra adhat okot, ha nincs utánvételes lehetőség feltüntetve a fizetési opciók között – állítja a szakember. 

Ez a nap mindemellett lehetőséget teremtett arra is, hogy a fiatalokat olyan hasznos tartalmak felfedezésére és létrehozására buzdítsa, amiket aztán családjaikkal és barátaikkal is megosztanak, vagy épp jövőbeli munkájuk során hasznosítanak majd.  

Ez is érdekelhet

Okostelefonok okosba' – százmilliós feketepiaci fogás
BűnügyBorsod-Abaúj-ZemplénBelföld
Csaknem 100 millió forint értékű iPhone és Samsung Galaxy készüléket próbált elrejteni autójában egy 62 éves ukrán férfi, amikor a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei félreállították az M3-as autópályán.
Követte a nénit, majd a nyílt utcán vette el a fülbevalóját Miskolcon
BűnügyMiskolc
Az idős nő kiabálni kezdett, majd azonnal hívta a 112-es segélyhívót.
Moha meló - kétszáz kiló bükkfapéterkét loptak, egy évet ülnek érte
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Engedély nélküli mohagyűjtés miatt kerültek bíróságra - a szajréból koszorú lett volna.
Hússal a kabátjában próbált meglépni a miskolci áruházból, lekapcsolták
BűnügyMiskolc
Rablás miatt vádat emelt a Miskolci Járási Ügyészség egy férfi ellen.