Ugrás a tartalomra

Az Egyetemvárosban szórták a kosarakat

minap.hu
Utoljára módosítva
2021. június 14. hétfő 17:33
Rekordszámú résztvevőt 55 csapat, több, mint 200 játékosát mozgatta meg az idei Lions B.-A.-Z. Megyei 3x3 kosárlabda bajnokság nyárindító rendezvénye.

A Miskolci Egyetemváros szabadtéri kosárlabda-pályáját június 13-án, vasárnap népesítették be a csapatok és az érdeklődők.

 A megnyitón Kiss László, az Első Miskolci Lions Club elnöke és Bene Szilárd, a B.-A.-Z Megyei Kosárlabda Szövetség ügyvezetője köszöntötte a résztvevőket.

A négy éve indított kezdeményezés évről-évre egyre több résztvevőt vonz, nem volt ez másként idén sem. Az újabb rekordot jelentő, több, mint 200 kosarast csatasorba szólító 55 csapat nem kevesebb, mint 111 mérkőzést játszott le az egész napos versengés során. Az együttesek körmérkőzéses formában kezdtek, majd jött a kieséses szakasz, végül pedig a helyosztók, melynek végén négy korosztályban hirdettek leány- és fiú győzteseket és további dobogósokat. A családi kategóriában több generációt felvonultató csapatok mérhették össze tudásukat.

Zsinórban tizenegy büntető-találat
 Az előcsatározásokat követően minden játékos megmérette magát a Rockabilly dobóversenyen, ahol egészen kiemelkedő eredmények is születtek, melyre egy példa Müller Fanni zsinórban bedobott 11 büntetője. 

Idén is csatlakoztak a rendezvényhez a DVTK kerekesszékes kosárlabdázói, akik rövid bemutatót tartottak és kipróbálási lehetőséget biztosítottak az érdeklődők számára.


Eredmények

U12 leányok:
1.Four Girls (Szécsi Emma, Dohány Maja, Oross Anna, Nagy Csenge)
2. Zsákoló Zsenik (Tamás Julianna, Völgyi Szonja, Herr Szonja, Bacsó Flóra)
3. Fantastic Girls (Jakab Kiara, Váradi Dominika, Flaskó Gréta, Müller Fanni)

U12 fiúk:
1. Palánkvadászok (Rozmán Flórián, Szojka Milán, Kovács Áron, Dandé Péter)
2. Kosárfalók (Balogh Hunor, Sedlák Máté, Markovics Ritter Merse, Elek Félix)
3. Basket Brothers (Jacsó Dávid, Jacsó Zalán, Lupkovics Levente, Lupkovics Gergő)

U14 leányok:
1. All Star Team (Orbán Zsófia, Keller-Bortnyik Lujza, Deli Boglárka, Márkusz Gitta)
2. Csodacsapat (Herperger Zsófia, Supák Sára, Berzy Petra Sára, Szőke Eszter)
3. Jezsu (Balázs Laura, Müller Gerda, Siménfalvi Zsuzsanna, Horváth Ágnes)

U14 fiúk:
1. MEAFC Zs (Horváth Péter, Burony Bálint, Kollár Benedek, Tamás Barnabás)
2. Brick Factory (Oleár Ákos, Kiss Flórián, Dányi Gábor, Csiky András)
3. Hungarikumok (Tóth Botond, Iván Máté, Maruzs Levente, Komár Bence)

U16 leányok:
1. Gusztik (Albert Szidónia, Fárbás Eliza, Kádas Boglárka, Poczkodi Zsófia Elena)
2. NBJK (Nagy Noémi, Oláh Boglárka, Sirokai Kitti Beáta, Béres Jázmin)

U16 fiúk:
1. Gyökérlábúak (Horváth Bálint, Boholy Marcell, Molnár Levente)
2. SZVSE U16 (Bazsó Áron, Mezősi Kende, Hegyes Zsombor)
3. Gusztik (Albert Szidónia, Fárbás Eliza, Kádas Boglárka, Poczkodi Zsófia Elena)

U18 leányok:
1. Miskolci SI Jezsu (Borbély Blanka, Földi Boglárka, Szemerszki Mária, Vukicevic Mila)
2. Miskolci SI Vadmacskák (Pető Réka, Bodrogi Éva, Bata Emese, Balla Sára)
3. HOOPS I DID IT AGAIN (Kápolnai Dorina, Szarvas Lilla, Bilkay Hanna, Molnár Eszter)

Nyílt kategória (U18-felnőtt):
1. 3+1 (Lugosi Zsuzsanna, Kiss Balázs, Tóth Tamás, Szojka Gábor)
2. MVK (Kiss Dávid, Váradi Máté, Pap Arion, Gadus Bogdán)
3. Elver Nuggets (Ragályi Levente, Nyíri Bence, Sándor Bence, Sztankovics András)

Családi:
1. Ga-Mi-Li-Lu-Family (Szojka Lilla, Szojka Milán, Lugosi Zsuzsanna, Szojka Gábor)
2. Ámokfutók (Fazekas Zsombor, Fazekas Csaba, Szollár Gergő)
3. Fuhrmannók (Fuhrmann Gulyás Eszter, Gulyás Máté, Fuhrmann Milán, Dr.Fuhrmann Gábor) és Ormay-család (Ormay Gergely, Ormay András, Ormay Gábor)

Rockabilly dobóverseny győztesei:
U12: Müller Fanni (Fantastic Girls)
U14: Horváth Péter (MEAFC Zs)
Felnőtt: Fárbás Eliza (Gusztik).
 

További hírek

Olvasnivaló

Programok

-
Miskolc és környéke
-
Miskolc és környéke