Ugrás a tartalomra

A Szent Anna tértől a Gyula utcáig kitakarították a Győri kaput

Létrehozva
A több héten tartó akció keretén belül seprik és mossák a járdákat, utakat, fertőtlenítik az utcabútorokat és hadjáratot indítottak a falfirkák ellen is.

Preview Image
Tavaszi nagytakarítás a Győri kapuban. Juhász Ákos képgalériája

A Győri kapuban folytatódott a tavaszi nagytakarítás szerdán. Hollósy András alpolgármester és a terület önkormányzati képviselőjének elmondása szerint az akció során ezúttal a Szent Anna tér és a Gyula utca közötti szakaszt tették rendbe, seprést követően magasnyomású vízzel takarították le a járdákat, tereket, de fertőtlenítették a játszótereket, és falfirkákat is eltüntettek. A területen a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. mintegy ötven emberrel dolgozott.

– Azt tapasztaljuk, hogy a nagytakarításnak nagyon jó a visszhangja, bízom benne, hogy nagyon komoly eredményeket tudunk felmutatni a lakosságnak – mondta el Hollósy András.

Az alpolgármester hozzátette: lesznek a meghirdetett időpontok mellett pótnapok is. Arra kéri a miskolciakat, hogy az érintet önkormányzati képviselőknek jelezzék, ha önkéntesen, civil kezdeményezés formájában, ők is bekacsolódnának a programba, hiszen minden segítséget, tárgyi eszközt megadnak ahhoz, ha a lakosok a legszűkebb környezetüket szeretnék megtisztítani.

Amint mondta, azt tervezik, hogy a nagyhétre, húsvét előtt néhány nappal befejezik a nagytakarítást.

– Persze ezt követően sem állunk le, a belvárosban a galambmentesítési programot is szeretnénk bevezetni, új kukákat is szeretnénk kihelyezni – tette hozzá.

Ahogyan arról korábban a minap.hu is beszámolt, a hét elején az elmúlt esztendők legnagyobb takarítási akcióját hirdették meg Miskolcon. Az alpolgármester végül délután Facebook oldalán számolt be a keddi nap eredményeiről. Megfogalmazása szerint kedden 40 ezer négyzetméteren végeztek gépi seprést és 3500 négyzetméteren nagynyomású mosást. Ezen felül 3 ezer négyzetméternyi járdát szedtek rendbe, 67 graffitit tüntettek el, 45 köbméternyi illegális hulladékot szállítottak el, ezen túl pedig 36 padot és 19 játszótéri eszközt fertőtlenítettek a Városgazda munkatársai.

 

 

Ez is érdekelhet

Huszonöt érmet harcoltak ki
MiskolcSport
A DVTK-Miskolci Sportiskola birkózó szakosztályának tagjai Tiszacsegén léptek szőnyegre.
Gályarab prédikátorokról nyílik kiállítás a reformáció napján
MiskolcKultúraEgyház
Az Avasi református templom, mint a gályarab útvonal egyik fontos állomása, ad otthont a különleges tárlatnak.
Letartóztatták a férfit, aki eltiltás alatt részegen vezetett
MiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A gyanúsított már „régóta rázta a pofonfát”, három ittasan vezetés és három eltiltás ellenére negyedszerre is részegen ült autóba.
Fontos híreket közöltek a sírkertekről a temetőgondnokság – ez most sokakat érdekelhet
Miskolc
A Városgazda közleményében többek között a sírkertek nyitvatartásáról és a behajtásról is lényeges információkat ad.