A városlakók gondjaival ismerkedett az alpolgármester
Ahogyan arról a múlt héten beszámoltunk, lakossági fogadóórát tartott január 29-én délután Hollósy András alpolgármester, hogy első kézből ismerhesse meg a miskolciak aktuális problémáit. Az eseményre ezúttal húsz miskolci lakos érkezett, akik tájékoztatták a városvezetőt az őket érintő gondokról. Ezek zöme valamilyen városüzemeltetést érintő téma volt, de terítékre kerültek többek között csapadékelvezetési problémák, út- és járdafelújítások, avagy parkolási gondok is.
Alig telt el egy hét, Hollósy András alpolgármester már útra is kelt, hogy a jelzett problémákról a helyszíneken tájékozódjon, ahol több idő jutott arra is, hogy az érintettekkel és a város szakembereivel együtt gondolkozzanak a lehetséges megoldásokon.
– Fontos számunkra, hogy a városlakókkal közvetlenül is találkozzunk, beszélgessünk a gondjaikról és megnézzük, hogyan tudunk nekik segíteni. Ennek a városvezetésnek alapkoncepciója, hogy emberközeli akar lenni, és nem egy szlogen szintjén, hanem a gyakorlatban is, ezért rendszeresek lesznek a fogadóórák és az azokat követő bejárások is – hangsúlyozta.
Hozzátette, a miskolciak problémája Miskolc problémája is egyben, ezért a város vezetőinek és az érintett önkormányzati hivatalok és osztályok vezetőnek, szakembereinek is meg kell hallgatniuk ezeket a problémákat, akár elmenve az adott helyszínekre is személyesen, mint ahogyan most is történik.
- A felénk jelzett gondok sokfélék, mi megkeressük az önkormányzaton belül az adott osztályt vagy céget, amely a konkrét problémában segíteni tud. Legyen az, mint most is, egy vízelvezetési probléma vagy a szemetelés kérdése, illetve valamely közbiztonságot érintő észrevétel. Ebben mi partnerei vagyunk minden miskolcinak és azon dolgozunk, hogy mindenki egy élhetőbb lakókörnyezetben élhessen. Ehhez igyekszünk megteremteni a feltételeket – ismertette az alpolgármester.
Kérdésre válaszolva kifejtette, hogy a lakossági fogadóórán elhangzott minden észrevételt, jelzést, kérést megvizsgálnak, megkeresik az illetékes önkormányzati osztályt vagy vállalatot, velük is felmérik, hogy mik lennének a teendők, azokhoz mire van szükség. Ezután megnézik azt is, hogy a város elfogadott költségvetése mit tud fedezni. Hollósy András szerint mindenképpen azon lesznek, hogy minden egyes választókörzet, minden városrész előrébb tudjon mozdulni Miskolcon, és az emberek érezzék, hogy az önkormányzat, lehetőségeihez mérten segítséget nyújt nekik a problémáik megoldásában.
Az egyik helyszín Tóth József háza volt Perecesen, aki elmondta, hogy az ő gondjuk az, hogy a csapadékvíz elvezetése nem megoldott a telekről. A talajvíz szintje nagyon magas ezért a földbe nem tudják levezetni a vizet, derítőkbe sem. Ami egy eső után hirtelen összefolyik, az mind megy át a szomszédba, ahol érthetően nem örülnek neki.
- Mi 2000-ben építkeztünk, akkor a szomszéd megengedte, hogy a telekhatárnál vezessük el a vizet, azonban az ő elhunyta után az örökös felszólított, hogy most már oldjam meg másként. Azonban ez egy domb és a víz nem folyik más irányba csak lefelé. A közút feljebb van, mint a ház, az udvar és a kert. Ezen a helyzeten én nem tudok változtatni, ezért kértem segítséget már az előző önkormányzattól is, de akkor nem kaptam. Most remélem, hogy Hollósy alpolgármester úr tud segíteni. Már az is eredmény, hogy személyesen eljött, hogy beszéljünk erről a problémáról – ismertette Tóth József, aki reméli, hogy megoldódik ez a patthelyzet, mert szeretne jóban lenni az új szomszédjával is.
Egy másik helyszínen, a Vasgyárban Valcsev Ivanovné Éva több gondjukat is megosztotta az alpolgármesterrel, köztük talán a legfontosabb, a kosz, a szemét kérdése volt. Több helyen is megmutatta, mennyire nem vigyáz sok itt élő a rendre és a tisztaságra, némely ponton valóságos szeméthegyet csináltak, vélhetően hajléktalanok is laknak időnként az üresen álló, romos épületekben a rendelőintézet mellett.
- Az itt élők nagy problémája a kosz, az, hogy alig jár a villamos, sok helyen nincs közvilágítás és a közbiztonság sem mindig megfelelő, valamint azok az emberek, akik nem akarnak integrálódni a közösségbe. Úgy gondolom, hogy ezek elég nagy problémák ezen a környéken – sorolta.
A városvezetéstől azt várja, hogy a lehetőségeikhez képest tegyenek valamit ezeknek a problémáknak a megoldásáért. Úgy véli az itt élők is ugyanolyan adófizető polgárai a városnak, mint a szerencsésebb városrészekben élők. Megérdemelnék a törődést.
- Lassan olyan, mintha a homlokunkra lenne ragasztva, mint egy bélyeg, hogy „én a Vasgyárban lakom”. De nem igaz, hogy itt csak fogatlan, leamortizálódott emberek élnek, mindannyian megérdemelnénk, hogy jobb életkörülmények és környezet vegyen körül minket is – tette hozzá.
Hollósy András megígérte a beszélgetőtársaknak, hogy az önkormányzat illetékeseivel együtt utánanéz, hogyan lehetne megoldani vagy enyhíteni a problémákat, amelyek igen számosak és sokrétűek, és ahol az lehetséges, megteszik a szükséges lépéseket.