Ugrás a tartalomra

A víz világnapját ünneplik az állatkertben

Létrehozva
Tematikus progamokkal várja a látogatóit a Miskolci Állatkert március 22-én, szombaton 10 és 15 óra között.

„Tiszta víz, élhető jövő” - ezzel az egyszerű, de figyelemfelhívó mottóval szólítja majd meg a látogatókat az állatkertbe kitelepülő Mivíz Kft. A jeles zöld nap alkalmából a tiszta ivóvíz tudatos felhasználására, beosztására és védelmére kívánják felhívni a figyelmet.

A látogatók a madaras tónál megfigyelhetik a vizes élőhely állatait, és megismerkedhetnek az év madarával, a böjti récével, amelynek életmódjáról, természetvédelemi státuszáról és a nevéhez fűződő érdekességekről hallhatnak az MME Bükki Helyi Csoportjának jóvoltából.

Mi az a hallépcső? És hogyan kapcsolódnak a vízi műtárgyak a vizes élővilághoz? Erre is választ kaphatunk a Miskolci Egyetem Műszaki Föld- és Környezettudományi Karának munkatársaitól, egy különleges szemléltető eszközön keresztül.

Ismeretterjesztő játékból ezen a napon sem lesz hiány. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság guruló természetbúvára, a Vidra Verda mutatja be az érdeklődőknek a kisvizek élővilágát, a vízhez kötődő állatfajokat, a vízi makrogerincteleneket, mint a vizek természetességének mutatóit, a kétéltűek életmódját és fejlődését, valamint a tápláléklánc fogalmát és elemeit.

Az oktatóteremben a vizes élőhelyek állataihoz kapcsolódó kézműveskedéssel várják az alkotni vágyókat.

Ez is érdekelhet

Kiemelkedő eredményekről számolt be a Miskolcz-Revital TSE
SzabadidőMiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénBelföldKultúraSport
Magyar bajnoki arany-és ezüstérem, nemzetközi sikerek, diákolimpia győzelmek – zárja a szezont a Miskolcz-Revital TSE.
Hatalmas szülinapi bulira készül az Ildi Rider
SzabadidőMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Idén lett 15 éves a miskolci zenekar, szombaton koncerttel ünnepelnek az Avasi Kvaterkán.
Ingyen utazhatunk az MVK Múzeumok Éjszakája programjaira
SzabadidőMiskolc
Az MVK Zrt. idén is gondoskodik arról, hogy mindenki könnyedén eljusson a Múzeumok Éjszakáján a közlekedési vállalat Szondi György utcai telephelyére.
Újra a béke szigetévé válik a miskolci Hősök tere
SzabadidőMiskolcEgészség
Talán mondani sem kell már: ha jóga világnapja, akkor közös gyakorlás Breitenbach Ildikóval a miskolci Hősök terén.