Sólyom azt követően küldte el az egészségbiztosítási rendszer átalakításával kapcsolatos részletes álláspontját az Országgyűlés elnökének, hogy csütörtökön visszaküldte az erről szóló törvényt a parlamentnek.
A köztársasági elnök levelében kifejti, hogy szerinte egy ilyen, mindenkit érintő rendszer átalakítása nem képzelhető el a parlamenti erők közötti konszenzus nélkül, ellenkező esetben kormányváltáskor az új vezetők egy teljesen más irányú változtatásba kezdenek.
Sólyom szerint ugyancsak szükséges, hogy azt az orvostársadalom többsége, az egészségügyi dolgozók többsége támogassa a változtatásokat. Sérelmezi azt is, hogy a szakmai szervezetek nem vagy megkésve kaptak tájékoztatást a készülő törvény szövegéről.