Ugrás a tartalomra

Megújult házak a belvárosban

Létrehozva
Összesen 528 lakást érint az a panelprogramos beruházás, amit a napokban adtak át a Tízeshonvéd utcában Miskolcon. A felújítás során a lakásokban és a lépcsőházakban kicserélték a nyílászárókat, és megtörtént a komplett szigetelés is.
Magyarországon nagyjából nyolcszázezer panellakás van, ebből harminchat ezer Miskolcon. Városunkban közel százezer ember él panelben, így Miskolc már a kezdetektől csatlakozott a pályázati lehetőséghez, melynek keretében ezek a lakások megújulhatnak, szigetelésük korszerűsödik. Eddig százhét pályázatot nyújtottak be, ami 5353 lakást érint, a teljes beruházás értéke több mint ötmilliárd forint.
A Tízeshonvéd utcában tartott sajtótájékoztatón Tompa Sándor önkormányzati képviselő, panelbiztos kiemelte, hogy olyan épületek újultak most meg, amelyek a „köz figyelmébe kerültek”, hiszen a városlakók, illetve a közlekedők nap mint nap látják. A beruházás a lakásszövetkezett összefogott munkájának köszönhető. A biztos kiemelte, fontos, hogy itt egy nagyobb terület programba vonása valósult meg, hiszen az újabb pályázatok már városrészekre vonatkoznak, így fontos az ilyen jellegű összevonás.
Dr. Simon Gábor, a terület országgyűlési képviselője megjegyezte, az utóbbi időben a közgyűlésen és televíziós beszélgetésekben is vita volt arról, kell-e a városnak hitelt felvennie, és mennyit. A képviselő hozzátette, ez a fajta finanszírozás a városnak kétmilliárd forintjába került, és ha az a kérdés, hogy például ilyen célra érdemes-e felvenni hitelt, vagy sem, akkor mindenképp arra voksol, hogy érdemes.
Káli Sándor, Miskolc polgármestere példaértékűnek nevezte a beruházást, hozzátéve, hogy az emberek döntő többsége akkor hiszi el, hogy érdemes ilyesmibe belevágni, ha már elkészült. Aki erre elautózik, az láthatja, hogy milyen szépek lettek a házak, és a jó példa ragadós. A másik eredménynek a polgármester a fűtés számla csökkenését nevezte, ami kiegészülve a belső gépészeti felújítással még alacsonyabb lehet.
Nyírő Pál, a terület önkormányzati képviselője szerint a Tízeshonvéd utcában olyan emberek laknak, akik igénylik a szépet, és hajlandók tenni is érte. Ehhez a beruházáshoz a képviselő önmagában kevés, ha nincs párbeszéd a lakókkal. A lakók képviselői köszönetet mondtak mind az 528 lakás nevében, és elmondták, hogy szeretnék ebben az évben a fűtéskorszerűsítést is megoldani.