Ugrás a tartalomra

Ez a kocsonyafesztivál nem az a kocsonyafesztivál

Létrehozva
Tematikájában és programjaiban is teljesen különbözik a tegnap délután kezdődött Első Szegedi Kocsonyafesztivál a Miskolcon évek óta megszervezett hasonló nevű rendezvénytől - állítja Pál Ildikó szervező. Mint ismeretes, városunkban komoly felháborodást keltett, hogy a szegedi gasztronómiai eseményt arra a névre keresztelték, amelynek hosszú évek munkájával, komoly rangot és hírnevet vívtak ki a miskolciak. Pál Ildikó ugyanakkor azt állítja, a Szegeden vasárnapig tartó téli gasztronómiai seregszemle névadója ugyan a kocsonya, de lesznek disznótoros, káposztás ételek és jó csülökpörköltek is. A főételek mellett savanyúságokat, szárazkolbászokat is kínálnak majd, de az édes szájúak lekvárokat, szörpöket is kóstolhatnak.
Emellett faszénen sült kürtőskalács és aszalt gyümölcsök is várják majd az ínyenceket - tudatta a szervező. Pál Ildikó szerint a fesztivál célja, hogy bemutassa a téli időszak hagyományos dél-alföldi ételeit. A rendezvény ötlete néhány helyi vendéglőssel közösen született, akik szerették volna megmutatni, hogy a nyári fesztiválok faszénen sült grillételei mellett a gasztronómia e területén is biztonsággal mozognak. A fesztivál látogatói megismerkedhetnek az erdélyi káposztás ételekkel is, a finom étkek mellett pedig igazi békési pálinka és forralt bor várja őket - tette hozzá a szervező, akinek reményei szerint a fesztiválon a jövőben a Dél-Alföld kistérségei külön-külön mutathatják be hagyományos téli ételeiket.
Ettől azonban még továbbra is nyitott a kérdés: ha annyiféle ételt bemutatnak, miért pont a Miskolcon ismertté tett "Kocsonyafesztivál"-ra, s miért nem mondjuk "Kürtőskalács-napok"-ra keresztelték a rendezvényt?