Ugrás a tartalomra

Párducbébi született

Létrehozva
Alig két hónappal azután, hogy a Miskolci Állatkert és Kultúrparkból három párduc külföldre - két foltos nőstény Németországba, egy fekete hím pedig Japánba - költözött, ismét bővült a család, ugyanis a fekete nősténynek és a foltos hímnek március 14-én egy egészséges, jól fejlett, fekete színű kölyke született. A kicsi fiú a mamájával együtt - egyelőre az apától külön - él az állatkert leopárdházában, ahová a látogatók üvegfelületen át kukucskálhatnak be. Bár az apróság egyelőre még ritkán bújik elő a szülőboxból, ezt a következőkben egyre gyakrabban fogja megtenni.
Így az érdeklődők számára is nagyobb eséllyel válik láthatóvá - számolt be a részletekről Pilz Olivér, az állatkert vezetője hétfőn.
Hozzátette: azoknak, akik ezt az időszakot nem győzik kivárni, már ezen a hét végén bemutatkozik a csöppség. Szombaton és vasárnap ugyanis néhány percre a ragadozók gondozója kihozza a kölyköt az épület előtti területre. A parkvezető azt is közölte, hogy a kicsi szemei kéthetes korában kinyíltak, körülbelül másfélhónaposan kezdi majd el a hús kóstolgatását, s a tervek szerint 3-4 hónapos korában "eresztik össze" apjával.Mivel neve még nincs a párducbébinek, ezért az állatkert várja azon örökbefogadó jelentkezését, aki szívesen vállalkozna a névadásra is - jegyezte meg.