Ugrás a tartalomra

Hétfő hajnalra helyre állt a menetrend

Létrehozva
A tegnap déli bombariadót követően a Keleti Pályaudvar átvizsgálása mintegy két órát vett igénybe, de a menetrendszerű közlekedés helyreállításához, mintegy 12-14 órára volt szükség. Bombát egyik esetben sem találtak, de az okozott kár így is milliókat tesz ki. A korlátozás közvetlenül mintegy 40 vonat utasait érintette. Az elővárosi vonatok már a délutáni, a távolsági vonatok csak az éjszakai órákban közlekedhettek ismét menetrend szerint.
Az utasoknak okozott kényelmetlenségen túl, a vonatok mozgatása, a tűzszerészek kiszállása, a megfelelő rendőri biztosítás nem kevés pénzbe kerül, és nem kis bosszúsággal jár.
Az utóbbi időben elszaporodtak a közintézmények, bevásárlóközpontok, pályaudvarok elleni bombafenyegetések. (Vasárnap Békéscsabán is volt bombariadó, ahol egy autós gyorsétterem környékén élőket, és egy szálloda vendégeit –köztük egy lakodalom résztvevőit kellett felszólítani a távozásra.) A hatóságok minden fenyegetést nagyon komolyan vesznek, hiszen nem tudni mikor vaklárma, és mikor valós, egy fenyegetés.
Aki, vagy akik ezeket a vak riadóztatást kiváltják valószínű, hogy végig nézik, mekkora felfordulást okoznak alkalmanként, ebben lelik örömüket.
A hatóságok sajnálatos módon tehetetlenek, hiába keresik nagy erőkkel a tettest, vagy tetteseket.Minden esetben nyilvános, nem beazonosítható telefonról érkezik a bejelentés.