Ugrás a tartalomra

Budapesten lesz az Európai Szuperkupa

Létrehozva
Szeptember 24-én Budapesten, a Puskás Arénában rendezik a Bajnokok Ligája és az Európa-liga győztesének összecsapását, azaz a labdarúgó Európai Szuperkupáért kiírt mérkőzést.

 

Kép
Európa sztárcsapatai csapnak össze a Puskás Arénában.

Az európai szövetség (UEFA) végrehajtó bizottságának szerdai döntése sporttörténelmi jelentőségű, mivel Magyarországon korábban még sosem rendeztek egymeccses döntőt egyetlen férfi nemzetközi kupában sem.
Magyarország az utóbbi években több rangos európai futballeseménynek is elnyerte a rendezését: 2019-ben női Bajnokok Ligája-döntő színhelye volt a Groupama Aréna, társrendezője lesz a jövő évre halasztott férfi Európa-bajnokságnak és a szintén 2021-es U21-es kontinensviadalnak, márciusban pedig megkapta a 2022-es Európa-liga fináléjának rendezését, amelyre egy évvel később, 2023-ban kerül sor a magyar fővárosban.

Ez is érdekelhet

Vezető scout érkezett a DVTK-hoz
SportMiskolc
Négyszeres magyar bajnok, volt válogatott labdarúgó csatlakozott a DVTK szakmai stábjához.
Gyászol a futballvilág, meghalt a Liverpool játékosa
SportVilág
Az eddigi információk alapján egy Lamborghini előzés közben, defektes gumiabroncs miatt lesodródott az útról, az autó ezt követően kigyulladt, a két utasa pedig a helyszínen elhunyt.
Világválogatottunk lehet az MLSZ elnöke szerint
SportBelföldVilág
Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke szerint a közeljövőben az Egyesült Államokból, Ausztráliából vagy Argentínából is érkezhetnek játékosok a magyar válogatottakba.
Soos Bence a KBSC csapatában kezdi a következp idényt
Tapasztalt szélső támadót vesz kölcsön a Kazincbarcika SC
SportBorsod-Abaúj-Zemplén
Sós Bence a szerb élvonalban 47 mérkőzésen játszott és három gólt szerzett, Magyarországon pedig korábban 135 NB I-es és 53 NB II-es találkozón lépett pályára és 21 gól fűződik a nevéhez.