Ugrás a tartalomra

„A színháznak szól” – Lovagkeresztet kapott a Miskolci Nemzeti Színház igazgatója

Létrehozva
Kiemelkedő színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Béres Attila rendező, a Miskolci Nemzeti Színház ügyvezető igazgatója. Érdeklődésünkre úgy fogalmazott: az elismerés a színháznak, az ott végzett munkának szól.

Az állami elismerést Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere adta át a Várkert Bazárban megrendezett ünnepségen. Béres Attila a kitüntetés kapcsán úgy nyilatkozott, hogy nagyon örült neki, nagy megtiszteltetésnek tartja. – Az elismerés a színháznak szól; amikor egy vezetőt jutalmaznak, akkor azt nézik, hogyan működik az intézmény, milyen munkát végeznek? De úgy gondolom, hogy minden miskolci lakos és színházi néző is sajátjának érezheti a kitüntetést, hiszen az ő szeretetük az, ami 195 éve létrehozta, és azóta is életben tartja ezt a színházat. Mi pedig ezt a szeretetet háláljuk meg mindennapi munkánkkal és előadásainkkal – hangsúlyozta a direktor.

Kép

Minőség, sokszínűség, fiatal tehetségek foglalkoztatása, díjakat hozó darabok – mindezek jellemzik a Miskolci Nemzeti Színházat, de az igazgató mire a legbüszkébb? – A legnagyobb sikerünknek azt tartom, hogy az országban talán a Miskolci Nemzeti Színházban van a legtöbb fiatal diplomás színész. Az elmúlt években nagyon sok fiatal jött hozzánk, ezt tartom mindenekelőtt fontosnak, hiszen ők a letéteményesei egy jövőbeni miskolci színháznak – fogalmazott Béres Attila. – Igazán büszke vagyok arra is, hogy sok kortárs darabot írattunk, mutattunk be. Ez azért fontos, mert egy nemzeti színház életében a nagy magyar nemzeti művek bemutatása és műsoron tartása mellett ugyanolyan fontossággal bír az, hogy a mai magyar írókat ösztönözzük. Ösztönözzük arra, hogy ne csak az íróasztal fiókjának írjanak, hanem a színházak közönsége is megismerje a darabjaikat.

Az igazgatót természetesen büszkeséggel töltik el azok az előadások, amik országos hírt hoztak a Miskolci Nemzeti Színháznak. Ilyen volt a Kivilágos Kivirradtig – a Rusznyák Gábor rendezte darab 2017-ben elnyerte a Színikritikusok díját a legjobb előadás kategóriában –, vagy A mi osztályunk, a Kabaré, az Ünnep. – A műfaji sokszínűség mellett sikerült egy olyan arányt megtalálni, amiben az elmélyült művészi munka és a közönség szeretete, befogadása, gyakran rajongása nagyon pozitívan fér meg egymás mellett – hangoztatta a direktor.

A következő évad kapcsán címeket még nem árult el, azt azonban már most nagy örömmel megosztotta velünk Béres Attila, hogy sikerült újabb két, most végzett fiatalt Miskolcra csábítani. Az évadterv szerint a Nagyszínházban továbbra is a közönségcsalogató darabokat játsszák majd, a Kamarában pedig folytatják a művészszínház programot. – A Játékszínben viszont a kísérletező, alternatív munkák helyett a jövő évadot annak szenteljük, hogy közelebb hozzuk a színészt. Olyan nagy, klasszikus realista darabokat választottunk, amelyek alapvetően színészcentrikusak, amelyekben a közönség közelről láthatja a színész minden rezdülését – ismertette.

Kép

Kásler Miklós összesen egyébként 77 személyt díjazott nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából; a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjét harmincegyen, a Magyar Érdemrend Tisztikeresztjét huszonketten, az érdemes művész kitüntetést tizenheten, a kiváló művészit öten, Magyarország Babérkoszorúját ketten kapták meg.

Ez is érdekelhet

Sarlós Boldogasszonnyal kezdődött az aratás
MiskolcEgyház
Az áldott állapotban lévő Szűz Mária és az ugyancsak állapotos Erzsébet találkozásáról emlékezik meg Sarlós Boldogasszony ünnepe.
Szombaton több 20-as autóbusz érinti majd az Egyetemvárost
MiskolcKörnyezet
Gépész évfolyam találkozót tart a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara szombaton - ehhez igazodik a 20-as busz menetrendje is.
Képgaléria
Sokszor láthatatlanul, de annál elkötelezettebben dolgoznak Miskolcért
Miskolc
Tizennyolc köztisztviselőt tüntettek ki szerdán, a miskolci Városházán a köztisztviselők napja alkalmából.
Képgaléria
Perecesen folytatódott a zúzalékos utak javítása
Miskolc
A program még májusban indult el Miskolcon, az első ütem Perecesen zárul. A mintegy egy kilométer hosszúságú útszakaszon összesen 30 tonna zúzalékot terítettek el. A cél az, hogy az ott élők és a telektulajdonosok számára biztosított legyen a biztonságos és akadálymentes.