Ugrás a tartalomra

Diósgyőri sportoló vitte a zászlót

Létrehozva
A vasárnap este Észak-Macedónia fővárosában megnyitották a XVIII. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált.

A XVIII. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál megnyitó ünnepségén a magyar zászlót Pampuch Gréta röplabdázó és Csermák Dániel, a DVTK dzsúdósa vitte. Az olimpiai viadalt Szkopjéban és Észak-Macedónia harmadik legnagyobb városában, Kumanovóban, valamint a horvátországi Eszéken (torna) rendezik. 
A 14-18 éveseknek kiírt eseményen 48 ország több mint 3000 sportolója vesz részt. A magyar küldöttséget 151 versenyző alkotja. A sportágak és szakágak: asztalitenisz, atlétika, cselgáncs, kerékpár (hegyi és országúti), kézilabda, kosárlabda (5x5 és 3x3), kajak-kenu (szlalom), röplabda, sportlövészet, taekwondo, tollaslabda, torna és úszás. 

Kép
Csermák Dániel
Csermák Dániel, a diósgyőriek cselgáncsozója vitte a magyar zászlót. Fotó: Magánarchívum

Címkék

Ez is érdekelhet

Botos Dominik a dobogó második fokán. Fotó: magánarchívum
Botos Dominik ezüstérmes
SportMiskolc
Birkózás: Ljubomir Ivanovic Gedza nemzetközi emlékverseny, Belgrád.
Szűcs András
Ők nyerték a junior Európa-kupát
SportBorsod-Abaúj-Zemplén
Kettős magyar sikerrel zárult a tiszaújvárosi Junior Triatlon Európa-kupa.
Katona Amina (GANZAIR FORESTAY Újbuda SE - serdülő leány győztes
A magyar utánpótlás legjobbjai ragyogtak a Tiszaújvárosi Triatlon Fesztiválon
SportBorsod-Abaúj-Zemplén
A Magyar Utánpótlás Gálával indult a Tiszaújvárosi Triatlon Fesztivál utolsó napja.
Guzi Blanka nagyon közel állt a dobogós helyezéshez. Fotó: magánarchívum
Guzi Blanka negyedik lett
SportMiskolc
Öttusa: világkupa döntő, Budapest, BOK-csarnok.