Ugrás a tartalomra

A diósgyőri temető is sorra került

Létrehozva
A diósgyőri temetőnél és környékén folytatódott az őszi nagytakarítás Miskolcon szerdán.
Kép
takaritas_diosgyori_temeto_20251015-ot_18.jpg
Szorgos munka folyt a diósgyőri temetőnél. Fotó: Osztie Tibor

Elérkezett Diósgyőrbe is az őszi nagytakarítás. Szerdán reggel nyolckor már nagy munka folyt a diósgyőri temető környékén.

Bartha György önkormányzati képviselő minden lakossági kérést igyekszik meghallgatni és a problémára megoldást találni, ebben segítségére vannak a Városgazda munkatársai, akiknek köszöni a munkájukat.

A diósgyőri városrészben sok a zöld terület és a fa. A fák és bokrok gallyazását már el kellett kezdeni. A vegetáció végén vagyunk.

- mondta Bartha György.

Kép
takaritas_diosgyori_temeto_20251015-ot_14.jpg

Diósgyőr nem egy rossz környék

Ahol most állunk, sikerült megcsináltatni egy parkolót, amely jövőre folytatódni fog. A temető gondnoka keresett meg ezzel a kéréssel, és volt rá megfelelő forrás, így elkészülhetett. A temető rendezett állapotban van, a mai naptól pedig a környéke is szépen meg lesz csinálva.

Kép
takaritas_diosgyori_temeto_20251015-ot_09.jpg

Az őszi takarítási program a következő hetekben Miskolc több pontján is folytatódik:

  • Október 16. (csütörtök): Bükkszentlászlói temető, Vasgyári temető, Ógyár tér
  • Október 17. (péntek): Csóka utca, Hámori temető, Ómassa, Hegyalja utca parkoló
  • Október 20. (hétfő): Hejőcsabai temető (Mécses utca), Görömbölyi temető, Szalag utca bérházaknál
  • Október 21. (kedd): Szirmai temető és környéke
  • Október 22. (szerda): Középszer utca
  • Október 25. (szombat): Szentgyörgy utca, Szilvás utca
  • Október 27. (hétfő): Mednyánszky–Klapka kereszteződés, Klapka–Hajós kereszteződés

Az őszi nagytakarítás program október 1-jén kezdődött, és október 27-ig tart. Miskolc minden körzetét érinti az őszi nagytakarítás.

Mutatjuk az őszi nagytakarítás menetrendjét!

Kép
takaritas_diosgyori_temeto_20251015-ot_02.jpg

Címkék

Ez is érdekelhet

Ismét előnybe kerültek a Macik
MiskolcSport
Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, 5. mérkőzés: pénteken lezárhatják a párharcot.
Simán kikapott a DVTK
MiskolcSport
Röplabda, női NB I Liga, rájátszás, B csoport, 3. forduló.
A TISZA szerint ilyen a tisztességes kampány? – Szórólapok eltávolítása Miskolcon
Miskolc
Miskolcon, a TISZA jelöltjéhez, Czipa Andráshoz köthető aktivisták eltávolítják a postaládákból azokat a szórólapokat, amelyek Orbán Viktor miniszterelnök szombati miskolci látogatásáról tájékoztatják a lakosságot - írja szerkesztőségünkhöz eljuttatott sajtóközleményében Hollósy András.
Ezerrel többen jelentkeztek első helyen a Miskolci Egyetemre, mint tavaly
MiskolcOktatás
A Miskolci Egyetemre közel ezer fővel többen adták le első helyen a jelentkezésüket, mint 2025-ben, számuk meghaladta a nyolcezer főt.