Saját döntéseink mellett találkozásaink, embertársainkkal való kapcsolataink határozzák meg életünket, szüntelenül formálják személyiségünket, és terelnek minket a végzetünk felé. Cziffra György megpróbáltatások sorával volt kénytelen szembenézni, hogy kiteljesíthesse bámulatos tehetségét. S bár életének eseményei önmagukban is lehengerlők, ha kicsit figyelmesebben tekintünk e sorsra, világossá válik: valójában kapcsolatai, fontos találkozásai, hozzá közel és távolabb álló embertársai voltak útjának terelői, segítői.
A Cziffra Fesztivál és a Miskolci Egyetem közös szervezésű koncertje.
Támogató: Miniszterelnökség, Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
Időpont:
- 2025. december 1. 18:00
Helyszín:
- Miskolci Egyetem
A koncert mellett filmvetítés, koszorúzás és kiállítás várja az érdeklődőket a Miskolci Egyetemen.
Koszorúzás a Csiffra György emlékműnél
Időpont:
- 2025. december 1. 17:00
Helyszín:
- Miskolci Egyetem, Főépület, Üveg előcsarnok, első emeleti galéria
Cziffra100 – Tele van a két kezem boldogsággal | Filmvetítés
Időpont:
- 2025. december 1. 16:00
Helyszín:
- Miskolci Egyetem A/4 főépület, pihenő zóna
Rendező és forgatókönyvíró: Petrovics Eszter
Producer: Lajos Tamás
Narrátor, szakértő és zeneszerző: Balázs János
A Nemzeti Filmintézet Magyarország támogatásával létrejött alkotás
Gyártócég: Szupermodern Filmstúdió
A film hossza: 99 perc
A 2023. évi Cziffra Fesztivál keretében került bemutatásra a Cziffra100 – Tele van a két kezem boldogsággal című, Cziffra György életét feldolgozó új dokumentumfilm. A Nemzeti Filmintézet Magyarország támogatásával létrejött alkotásban a világhírű zongoraművész sorsát és művészetét Balázs János zongoraművész kalauzolásával ismerheti meg a közönség. A filmben megszólal továbbá Balogh Kálmán, Cyprien Katsaris, Michel Sogny, Pápai Erika, Vásáry Tamás, valamint a tavaly elhunyt Szakcsi Lakatos Béla is.
Árnyékból a fénybe – Tablókiállítás
Kurátor: Kiss Eszter Veronika zenetörténész
Időpont:
- 2025.december 1-23.
Helyszín:
- Miskolci Egyetem, főépület, Üvegelőcsarnok, Első emeleti galéria
Ha Isten szereti egy teremtményét, megmutatja neki a legnagyobb boldogságot és a legnagyobb nyomorúságot – vallja Thornton Wilder A teremtés nyolcadik napja című regényében. A világhírű magyar zongoravirtuóz, Cziffra György (1921–1994) életében nélkülözés és bőség, üldöztetés és ünneplés egyaránt akadt. Ezt a regénybe illő pályát tárja elénk a Cziffra Fesztivál tablókiállítása.
A kiállítás díjtalanul látogatható.