Ugrás a tartalomra

210 tonnával csökkenti műanyag-felhasználását a Lidl

Létrehozva
A Lidl Magyarország a már bejelentett intézkedések mellett további 210 tonnával csökkenti a műanyag-felhasználását az év végéig a saját márkás ásványvizek PET-palackjainak súlycsökkentésével, továbbá műanyagcsomagolásának visszaszorításával - közölte az áruházlánc.
Kép

Mint írják: az áruházlánc idén júniustól a vastagabb és színnel nyomtatott fólia helyett egy átlátszó, vékonyabb és festékmentes fóliát használ fel minden ásványvizének egységcsomagolására. 

A fejlesztések révén kevesebb fóliára van szükség, továbbá a nyomatlan fólia könnyebben újrahasznosítható, használata által pedig elkerülhetők a víz-és légszennyezést okozó festési folyamatok - ismertették. 

A Lidl 2018-ban jelentette be, hogy 2025-re 20 százalékkal csökkenti a műanyag felhasználását, saját márkás termékei plasztik csomagolásainak újrahasznosíthatóságát pedig 100 százalékig biztosítani fogja. Első lépésként tavaly augusztusban a saját márkás energiaitalok papírtálcáiról tüntették el a műanyagot, majd bejelentették, hogy 2019 végéig az áruházlánc megszünteti az egyszer használatos műanyag termékek - a szívószálak, eldobható műanyag poharak, műanyag tányérok és evőeszközök, valamint a műanyag fültisztító pálcikák - értékesítését.

Ez is érdekelhet

napindito avas virágzás
Zavartalanul napos, száraz időre számíthatunk anyák napján
BelföldKörnyezet
Vasárnap az eddigiekhez hasonló napos, tavaszias, száraz idő várható.
Folytatódik a napos, tavaszias idő szombaton
BelföldKörnyezet
A szikrázó napsütést gomolyfelhők szűrhetik és néhol erős széllökések is előfordulhatnak.
Az MCC nyitott a párbeszédre, beleértve a gazdasági környezet változásait érintő kérdéseket is
BelföldGazdaságOktatás
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) működését kezdettől fogva az együttműködés határozza meg partnereivel és a döntéshozókkal - hangsúlyozta a szervezet, amely a miskolci Avas Szálló sorsát is meghatározza.
Északkelet felől vastagabb felhőtakaró borítja be a május 1-jei eget
BelföldKörnyezet
Felhős idő várható a munka ünnepén, némi napsütéssel és széllel.