Ugrás a tartalomra

Hatástalanították a Rákospalota-Újpest vasútállomásnál talált robbanótestet

Létrehozva
Hatástalanították a világháborús bombát, a lakók visszatérhetnek otthonaikba – közölte a fővárosi kormányhivatal szombat délben a honlapján.
Kép
Fotó: MTI/Máthé Zoltán

A honvédség tűzszerészei sikeresen kiszerelték a gyújtószerkezetet. A robbanótestet a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére szállítják, ahol később megsemmisítik – írták. A munkálatok idejére elrendelt lezárásokat feloldották, megindult a forgalom, a lakók visszatérhetnek lakóhelyeikre.

A teljes művelet és a lezárás több mint három és fél órán át tartott, mintegy hétszáz embernek kellett elhagynia otthonát. „Budapest Főváros Védelmi Bizottsága, valamint a műveletben résztvevő társszervezetek köszönik a lakosság türelmét” – írták a tájékoztatóban.

Markovics Zita, a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-nek azt mondta: egy 100 kilogrammos szovjet gyártmányú betonromboló gránátot hatástalanítottak. A hatástalanítás mintegy fél órán át tartott, minden bonyodalom nélkül zajlott le – közölte.

Ez is érdekelhet

választás 2026 Szabadka, 2026. április 2. Leadja az április 12-i magyarországi országgyűlési választások levélszavazatát egy nő Magyarország szabadkai főkonzulátusán 2026. április 2-án. Levélszavazásra a magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok jogosultak. MTI/Molnár Edvárd
Választás 2026 - Megkezdődött a voksolás az amerikai kontinensen
BelföldVilág
Megkezdődött az amerikai földrész magyar külképviseletein az országgyűlési képviselők választása helyi idő szerint szombat reggel.
rendőrség police
Választás 2026 - Mozgóurnák, rendőri készültség: így zajlik majd a választás napja
Belföld
A rendőrség felkészült, és az országgyűlési képviselők általános választása alkalmával is pártbefolyástól mentesen látja el a hatáskörébe tartozó feladatokat - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság.
Az április 12-i magyarországi országgyűlési választások szavazási levélcsomagja Magyarország szabadkai főkonzulátusán 2026. április 2-án. Levélszavazásra a magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok jogosultak. MTI/Molnár Edvárd
Választás 2026 - A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
Belföld
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
BelföldVilág
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait – olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.