Ugrás a tartalomra

Dietetikus: a zöldség-gyümölcs mellett állati fehérjére is szükség van

Létrehozva
A napi táplálkozásnak körülbelül az egynegyedét kell kitenniük az állati fehérjéknek - mondta Antal Emese dietetikus szombat reggel az M1 aktuális csatornán.
Kép

A dietetikus elmondta, az ajánlás szerint naponta négy-öt adag, körülbelül 400-500 grammnyi zöldség-gyümölcsöt kell fogyasztani. Ugyanakkor bizonyos vitaminok, ásványi anyagok miatt húst, valamilyen tejterméket, tojást vagy halat is enni kell. Például a B12 vitamin csak az állati eredetű termékekben van meg, de a vas is sokkal jobban szívódik fel az ilyen ételekből, mint a növényekből - mutatott rá.

Ez is érdekelhet

Délutánra felhősödés és helyenként zivatarok alakulhatnak ki
BelföldKörnyezet
A nap első felében napsütéses idő várható, de délutántól egyre több gomolyfelhő képződik és zápor, zivatar is előfordulhat.
A magyar háztartások pénzügyi vagyona öt év alatt csaknem megduplázódott
BelföldGazdaság
A felhalmozott pénz mégsem jut el a gazdaságba, mert torz szerkezetben tárolják a magyarok a megtakarításokat.
Matematika írásbeli vizsgákkal folytatódik ma az érettségi
BelföldOktatás
Matematikából csaknem 80 ezren érettségiznek kedden.
Elkezdődtek az érettségi vizsgák
Nehezebb volt az idei magyar írásbeli, mint korábban? Itt vannak a megoldások!
BelföldMiskolcOktatásBorsod-Abaúj-Zemplén
Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.