Ugrás a tartalomra

Érdemes ellenőrizni a weboldalakat vásárlás előtt

Létrehozva
Nemcsak a karácsonyi időszakban, hanem egész évben érdemes odafigyelni arra, hogy megbízható weboldalról vásároljunk - hívta fel a figyelmet Bor Olivér, a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézetének sajtóreferense az M1 aktuális csatornán vasárnap.
Missing médiaelem.
Forrás: 123rf.com

Kisebb internetes böngészéssel utána lehet járni, hogy melyek azok a webáruházak, amelyekből érdemes, illetve amelyekből nem ajánlott vásárolni. Bor Olivér kiemelte, egyértelmű jele lehet annak, hogy hamis weboldalról van szó, ha nem rendelkezik biztonsági tanúsítvánnyal. Érdemes fenntartásokkal kezelni azt a webáruházat is, amelyet frissen alapítottak. Az ilyen vásárlásoknál javasolt az utánvétes fizetést választani, és csak akkor kifizetni a terméket, ha megérkezett - hangsúlyozta a szakértő.

Ez is érdekelhet

Kivirágzott a miskolci virágóra. Fotó: Mocsári László
Ilyen időt hoz Benedek szombaton
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A következő napokban is hidegcsepp alakítja időjárásunkat, de csak néhol okozhat kisebb csapadékot. Általában száraz, de felhős időre készülhetünk.
Elkezdődött a csillagászati tavasz
Belföld
Pénteken 15 óra 46 perckor megkezdődött a csillagászati tavasz, ekkor következett be a nap-éj egyenlőség - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján.
Maradnak a felhők
Belföld
De a csapadék is marad bennük, nem hullik ránk.
Gomolyfelhők rondíthatnak csak be
Belföld
Száraz marad a csütörtök.