Ugrás a tartalomra

Villámcsapás miatt éghetett le a révfülöpi kilátó faszerkezete

Létrehozva
Tűzeset miatt beomlott a révfülöpi Fülöp-hegyen lévő kilátó csütörtök hajnalban.
Kép
Fotó: Varga Norbert

A Katasztrófavédelmi Főigazgatóság tájékoztatása szerint a kilátó kigyulladt, és az épület belső csigalépcsője, valamint a teteje égett teljes terjedelmében. A kővágóörsi önkéntes és a badacsonytomaji hivatásos tűzoltók az oltás mellett a kilátó kőből épített szerkezetét, valamint a környező füves, fás területet is védték vízsugarakkal. A munkálatok közben a torony fából épített része beomlott.

A Balaton-parti település vezetője elmondta, a közel 22 méter magas kilátót az ezredfordulón építtette az önkormányzat; volt rajta villámhárító és biztosítás is kötöttek rá.

Kondor Géza elmondása szerint az éjszaka februárra nem jellemző dörgésekkel kísért vihar volt a térségben és a tűzoltók feltételezése szerint villámcsapás okozhatta a tüzet a kilátóban.

A polgármester közölte, nagy civil összefogás van kibontakozóban a településen, hogy mielőbb újra látogatható legyen kilátó.

Ez is érdekelhet

Felhős idő várható hétfőn, helyenként némi záporral
BelföldKörnyezet
Folytatódik a többnyire felhős idő, hosszabb napsütéses periódusok délelőtt fordulhatnak elő.
Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a jövő héten
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A jövő hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hullhat.
Kivirágzott a miskolci virágóra. Fotó: Mocsári László
Ilyen időt hoz Benedek szombaton
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A következő napokban is hidegcsepp alakítja időjárásunkat, de csak néhol okozhat kisebb csapadékot. Általában száraz, de felhős időre készülhetünk.
Elkezdődött a csillagászati tavasz
Belföld
Pénteken 15 óra 46 perckor megkezdődött a csillagászati tavasz, ekkor következett be a nap-éj egyenlőség - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján.