Ugrás a tartalomra

Borús, esős idő várható a hétvégén lehűléssel

Létrehozva
Borúsabb, csapadékosabb idő várható a hétvégén. Ezzel együtt lehűlésre is készülni kell, helyenként napközben sem lesz 15 Celsius-foknál melegebb - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.

Pénteken jellemzően erősen vagy közepesen felhős idő várható, csak kevés helyen süthet ki hosszabb időre a nap. Reggeltől kezdve a Dunántúlon és az Északi-középhegységben, majd a déli óráktól kezdve már a középső megyékben is egyre több helyen várható eső, zápor, majd nagyjából déltől kezdve már zivatarok is. A Dél- és Közép-Dunántúlon heves zivatar is kialakulhat. Estig a Tiszántúlon kicsi a csapadék esélye. Sokfelé lesz erős, zivatarok körül akár viharos a szél. A leghidegebb órákban 10-16 fok lesz. Napközben általában 25-30 fokig melegszik a levegő, de a Dunántúl északi felén és az Északi-középhegység egyes részein csak 20-24 fok lesz.
    
Szombatra virradó éjszaka sokfelé várható kiadós eső, keleten helyenként még zivatar is. Napközben a csapadékzóna fokozatosan az északkeleti, keleti megyék fölé helyeződik, így a Dunántúlon és a középső megyékben fokozatosan megszűnik az eső. A szél sokfelé megerősödik, a Dunántúlon olykor viharossá is fokozódik. A minimumhőmérséklet 8-19 fok között alakul, az északnyugati megyékben lesz a hűvösebb, a Tiszántúlon a melegebb. A maximumhőmérséklet döntően 14-18 fok között valószínű, de a Tiszántúlon reggel, délelőtt még 19-22 fok is lehet.
    
Vasárnap hajnalban a szélcsendes nyugati, délnyugati tájakon pára, foltokban köd képződhet. Az északkeleti megyékben kevesebb helyen lehet eső, másutt - nagyobb eséllyel délnyugaton - helyenként kisebb záporok alakulhatnak ki. A szél megerősödik, a Zemplén térségében viharos erejű széllökések is előfordulhatnak. A legalacsonyabb hőmérséklet 5-11 fok között valószínű, nyugaton lesz a hidegebb. A legmagasabb hőmérséklet 13-18 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Ez is érdekelhet

időjárás március 29
Óraátállítás után váratlan időjárással kezdődik a nyári időszámítás
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Az időszámítás igen, az időjárás viszont nem fog változni. A zömmel felhős idő és a metsző északnyugati szél mellett továbbra is megosztott lesz az ország hőmérsékleti szempontból a HungaroMet Nonprofit Zrt. időjárás előrejelzése szerint.
Mediterrán ciklon határozza meg időjárásunkat a hétvégén
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A változékony időjárás tovább folytatódik. Viharos széllökésekre is kell számítani.
Viharos széllökések lehetősége miatt sárga riasztás van érvényben
BelföldKörnyezet
Az ország északkeleti részében pénteken felszakadozhat a felhőzet és kisebb a csapadék esélye is, mint más területeken, viszont a szél megélénkül.
Több mint 800 ezret küldött már ki a kedvezményt tartalmazó gázszámlákból az MVM
Belföld
Több mint 800 ezer olyan gázszámlát küldött már ki az MVM, amely tartalmazza a januári rezsistopban biztosított mennyiségi kedvezményt - tájékoztatta az energiaszolgáltató szerdán az MTI-t.