Ugrás a tartalomra

Amint kinyitott, be is zárták a szabolcsi kocsmát egy fél évre

Létrehozva
A sörözőben az alkalmazottakon kívül nyolc vendég tartózkodott, akik nem viseltek maszkot, és mindannyian fogyasztottak különböző italokat.

Megtörtént az első vendéglátóhely ideiglenes bezáratása – jelentette Kiss Róbert rendőr alezredes. Egy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei sörözőt zártak be fél évre, amiért a kocsmában az alkalmazottakon kívül nyolc vendég tartózkodott, akik nem viseltek maszkot, és mindannyian fogyasztottak különböző italokat.

A vendéglátóhely üzemeltetőjére  közigazgatási bírságot szabtak ki.

Kiss Róbert beszélt arról is, hogy szerdán 210 emberrel szemben intézkedtek maszkviselési kötelezettség megszegése miatt, a kijárási tilalmat pedig 347-en szegték meg. Összesen 8388 alkalommal ellenőrizték a karatén szabályainak betartását, csütörtökön pontosan 19633 ember járványügyi megfigyelése van hatályban.

Ez is érdekelhet

Teljes ösztöndíj a Velencei Biennáléra
BelföldVilágKultúra
Magyar művészeti hallgatók is pályázhatnak június 30-ig. a 11. Hitay Alapítvány Művészeti Versenyre, amelynek nyertesei exkluzív szakmai programon vehetnek részt a 61. Velencei Biennálén, a világ egyik legjelentősebb kortárs művészeti eseményén.
Dohány, alkohol, készpénz – a NAV segít eligazodni az utazási szabályokban
BelföldVilágGazdaságBűnügy
Utazás előtt érdemes előre tájékozódni, mi kerülhet az útipoggyászba. A leggyakoribb problémát a megengedett mennyiséget meghaladó jövedéki termék, például cigaretta, alkohol behozatala jelenti; most a NAV segít eligazodni a szabályokban. A honlapján már elérhető a legfrissebb utastájékoztató.
Hőhullám és kutyameleg – állatvédelmi tanácsok a kánikulára
BelföldKörnyezet
A nyári hõség nemcsak az embereket, hanem a háziállatokat is komoly megterhelés elé állítja. A forró beton, a tûzõ napsütés és a nem megfelelõ folyadékellátás könnyen veszélyes helyzetet teremthet kedvenceink számára.
Hasznos tippek közlekedőknek a nyári időszakban
Belföld
A Magyar Közút néhány hasznos tanáccsal látta el az utakon közlekedőket nyáron, hogy ne legyen baleset.