Ugrás a tartalomra

Kiviteli korlátozást rendeltek el októbertől építőipari termékekre

Létrehozva
A kormány októbertől kiviteli korlátozást rendelt el építőipari termékekre - jelentette be a miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.
Kép

Orbán Viktor hozzátette: részben azért "szaladtak el" az építőipari anyagok árai néhány termék esetében, mert megnőtt az országból kivitt mennyiség.

Megjegyezte: a korlátozást először be kell jelenteni Brüsszelben, az Európai Uniónak azt engedélyeznie kell, a notifikáció négy hónapig tart.

Addig a kivitel esetében kötelező bejelentést és állami elővásárlási jogot vezetnek be, "megpróbáljuk Magyarországon tartani az építkezések szempontjából kulcsfontosságú anyagokat" - mondta a kormányfő.

Ez is érdekelhet

Meghalt Nádas Péter író
BelföldKultúra
2026. augusztus 26-án reggel 8 órakor gombosszegi otthonában elhunyt Nádas Péter – olvasható az író hivatalos Facebook-oldalán.
Kedden megvastagodhat a felhőzet, amit üdítő szellő is kísér
BelföldKörnyezet
Átmenetileg megvastagodhat a felhőzet, kisebb záporok is kialakulhatnak, széllel. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 28 és 33 fok között alakul.
Mátészalkán játszanak a diósgyőri „kicsik”
BelföldMiskolcSport
Labdarúgás: szerdán hétközi fordulót rendeznek az NB III-as bajnokságban.
Lezuhant egy magyar vadászgép - frissítve
BelföldBaleset
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe Szolnok mellett - közölte Magyar Péter kormányfő Facebook-oldalán hétfő délelőtt.