Ugrás a tartalomra

Több határátkelőhelyen is megnőtt a várakozási idő

Létrehozva
A román-magyar és a szerb-magyar határszakaszon is várakozni kellett szombat reggel a nagyobb forgalom miatt.
Kép
Képünk csak illusztráció

A rendőrségi honlapon található információk szerint a tompai határátkelőhelyen a kilépő személyforgalomnak háromórás várakozási idővel kell számolnia.

A röszkei autópálya-átkelőnél a Magyarországról kiutazó autósoknak három, a kamionosoknak kettő, a Magyarországra beutazni kívánó autósoknak kétórás várakozással kell számolniuk. A röszkei közúti határátkelőhelyen a kilépő személyforgalomban kétórás a várakozási idő. A rendőrség a bácsalmási és a hercegszántói határátkelőhelyet javasolja a Szerbiába utazóknak.

A csanádpalotai autópálya-határátkelőhelyen Románia irányába személygépkocsival két órán át kell várakozni a kilépésre.

A Románia irányába utazók használhatják az egész nap működő nagylaki és kiszombori közúti átkelőt, vasárnaponként 7 és 15 óra között a magyar és a román állampolgárok pedig választhatják a Csanádpalota-Nagylak közúti határátkelőhelyet is.

Az utazók a határátkelőhelyek nyitvatartásáról és a várható várakozási időkről a rendőrség határinfó oldalán vagy a rendőrségi útinformációs rendszer (Rutin) mobilapplikáció segítségével tájékozódhatnak.

Ez is érdekelhet

Meghalt Nádas Péter író
BelföldKultúra
2026. augusztus 26-án reggel 8 órakor gombosszegi otthonában elhunyt Nádas Péter – olvasható az író hivatalos Facebook-oldalán.
Kedden megvastagodhat a felhőzet, amit üdítő szellő is kísér
BelföldKörnyezet
Átmenetileg megvastagodhat a felhőzet, kisebb záporok is kialakulhatnak, széllel. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 28 és 33 fok között alakul.
Mátészalkán játszanak a diósgyőri „kicsik”
BelföldMiskolcSport
Labdarúgás: szerdán hétközi fordulót rendeznek az NB III-as bajnokságban.
Lezuhant egy magyar vadászgép - frissítve
BelföldBaleset
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe Szolnok mellett - közölte Magyar Péter kormányfő Facebook-oldalán hétfő délelőtt.