Ugrás a tartalomra

Meghalt Mádl Dalma

Létrehozva
Életének 89. évében meghalt Mádl Dalma, Mádl Ferenc köztársasági elnök özvegye - tudatta a család pénteken az MTI-vel.
Kép
Fotó: MTI

Tájékoztatásuk szerint Mádl Dalma péntek hajnalban hunyt el Budapesten.    

Mádl Dalma 1932. november 9-én született Pécsett, Mádl Ferenccel 1955-ben kötött házasságot. Mádl Ferenc köztársasági elnöksége idején, 2000 és 2005 között számos jószolgálati és jótékonysági kezdeményezésben vett részt, majd e tevékenységét férje mandátumának lejárta után is folytatta. Haláláig a Katolikus Karitász jószolgálati nagyköveteként is tevékenykedett.     

Munkásságát 2005-ben Polgári Magyarországért díjjal, 2012-ben Magyar Szabadságért díjjal ismerték el.
 

Ez is érdekelhet

választás 2026 Szabadka, 2026. április 2. Leadja az április 12-i magyarországi országgyűlési választások levélszavazatát egy nő Magyarország szabadkai főkonzulátusán 2026. április 2-án. Levélszavazásra a magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok jogosultak. MTI/Molnár Edvárd
Választás 2026 - Megkezdődött a voksolás az amerikai kontinensen
BelföldVilág
Megkezdődött az amerikai földrész magyar külképviseletein az országgyűlési képviselők választása helyi idő szerint szombat reggel.
rendőrség police
Választás 2026 - Mozgóurnák, rendőri készültség: így zajlik majd a választás napja
Belföld
A rendőrség felkészült, és az országgyűlési képviselők általános választása alkalmával is pártbefolyástól mentesen látja el a hatáskörébe tartozó feladatokat - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság.
Az április 12-i magyarországi országgyűlési választások szavazási levélcsomagja Magyarország szabadkai főkonzulátusán 2026. április 2-án. Levélszavazásra a magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok jogosultak. MTI/Molnár Edvárd
Választás 2026 - A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
Belföld
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
BelföldVilág
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait – olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.