Ugrás a tartalomra

Számlán a "fegyverpénz"

Létrehozva
A rendvédelemben hivatásos jogviszonyban állók számlájára 2022. február 10-én a Belügyminisztérium átutalta a "fegyverpénzt" - tájékoztatta a tárca csütörtökön az MTI-t.

Magyarország Kormánya ezzel a jelentős, egyszeri juttatással is elismeri a hivatásos szolgálatot ellátók hazánk kiegyensúlyozott közrendje és közbiztonsága, határaink védelme és a koronavírus-járvány elleni védekezés érdekében végzett elkötelezett munkáját - áll a közleményben.    

A "fegyverpénzt" a Belügyminisztérium és irányított szervei 58 054 hivatásos állományú tagjának utalták át - tették hozzá.    

Mint írták: a hathavi illetménynek megfelelő juttatásban főszabályként az aktív szolgálatot ellátó hivatásos állományúak részesültek.    

Ugyanakkor, a kormány családbarát politikájával összhangban, a juttatásban azok a hivatásos állományúak is részesültek, akik jelenleg gyermekgondozás céljából vannak távol szolgálati helyüktől, a próbaidejüket töltők pedig a próbaidő eredményes letöltését követően kapják meg a "fegyverpénzt" - fűzték hozzá.    

Arra is emlékeztettek, hogy a hivatásos állomány illetménye 2022. január 1-jétől 10 százalékkal emelkedett, ezt az intézkedést követte a "fegyverpénz" átutalása.    

A Kormány két intézkedése azt jelenti, hogy a hivatásos állomány idén közel 197 milliárd forinttal több pénzt visz haza, mint 2021-ben - olvasható a Belügyminisztérium közleményében.
 

Ez is érdekelhet

A napsütéses, meleg időt felhők és néhol záporok enyhíthetik csütörtökön
BelföldKörnyezet
Napos idő várható némi felhővel és akár záporokkal. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 28 és 34 Celsius fok között alakul.
Meghalt Nádas Péter író
BelföldKultúra
2026. augusztus 26-án reggel 8 órakor gombosszegi otthonában elhunyt Nádas Péter – olvasható az író hivatalos Facebook-oldalán.
Kedden megvastagodhat a felhőzet, amit üdítő szellő is kísér
BelföldKörnyezet
Átmenetileg megvastagodhat a felhőzet, kisebb záporok is kialakulhatnak, széllel. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 28 és 33 fok között alakul.
Mátészalkán játszanak a diósgyőri „kicsik”
BelföldMiskolcSport
Labdarúgás: szerdán hétközi fordulót rendeznek az NB III-as bajnokságban.