Ugrás a tartalomra

Sok ezren tüntettek az oktatásért Budapesten

Létrehozva
Tanárok és diákok tüntettek péntek késő délutántól a budapesti Szent István téren. A tömeg a Belügyminisztérium épülete elé, majd a Fővám térre vonult, ahol beszédek hangzottak el.
Kép
Fotó: Huszti István / Telex

Több ezres tömeg tüntetett pénteken délután a Belügyminisztérium előtt, majd Budapest belvárosában és a Szabadság híd pesti hídfőjénél a tanárokért és a jobb oktatásért. A demonstrációt a középiskolások által alapított Diákok a Tanárokért nevű szervezet hirdette meg, de a menetben ott voltak szülők, tanárok és a pedagógus-szakszervezetek is – foglalta össze a történéseket a Telex

A portál beszámolója szerint: megjelent Karácsony Gergely főpolgármester és Márki-Zay Péter, az ellenzék korábbi miniszterelnök-jelöltje is. A tüntetők magasabb tanári fizetéseket, a tanárhiány csökkentését, megfelelő mennyiségű és minőségű tananyagot, élhetőbb iskolai körülményeket és több kormányzati figyelmet követeltek az oktatásnak.

Vasárnap este négy budapesti gimnáziumnál tartanak virrasztást.

Ez is érdekelhet

Borsodból az Országos Rendőr-főkapitányság élére
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Magyar Péter miniszterelnök döntött az új országos rendőri vezetőről.
A vagyonnyilatkozati rendszer átfogó reformját sürgeti az Országgyűlés elnöke
Belföld
Elengedhetetlennek nevezte a vagyonnyilatkozati rendszer felülvizsgálatát Forsthoffer Ágnes.
Interaktív térképpel a szőlőpusztító ellen
BelföldGazdaság
Interaktív térképpel segíti a Nébih a szőlő aranyszínű sárgasága elleni védekezést.
Június közepén startol a nyári főszezoni menetrend a MÁV-Csoportnál
Belföld
Június 20. és augusztus 30. között sűrűbb indulással és nagyobb kapacitással közlekednek a MÁV-Csoport vonat- és autóbuszjáratai.