Ugrás a tartalomra

Felhős, ködös, szürke idő lesz karácsonykor

Létrehozva
Az ünnepet viszont ennek nem kell befolyásolnia, pláne, hogy nem lesz hideg: a hőmérő higanyszála akár 11 fokik is felkúszhat, csak a tartósan ködös tájakon marad 0 fok körül.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) előrejelzése szerint szombaton egyre nagyobb területen szakadozik, csökken a felhőzet, mindenütt megszűnik a csapadék. Éjszaka derült vagy gyengén felhős lesz az ég, éjfél után a Dunántúlon ismét megnövekszik a felhőzet. Párás lesz a levegő, a Dráva mentén és az északkeleti megyékben köd, illetve rétegfelhőzet is képződhet.
    
Vasárnap napközben közepesen vagy erősen felhős lesz az ég, a köd napközben ritkul, de kevés helyen tartósan megmaradhat. Legfeljebb szitálás, éjjel esetleg ónos szitálás fordulhat elő.
    
Szombat estig a nyugati, északnyugati szél élénk, a középső tájakon olykor erős lesz, majd éjszakára mindenütt mérséklődik a légmozgás. Vasárnap a délire, délkeletire forduló szelet az Észak-Dunántúlon kísérhetik élénk széllökések.
    
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -2, +4 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap általában 6, 11 fok között, a tartósan ködös helyeken kevéssel fagypont felett várható.

(A címlapkép forrása: police.hu)

Ez is érdekelhet

Rendkívüli intézkedések lépnek életbe Ferihegyen
BelföldVilág
A magyar kormány két intézkedést vezetett be a reptéren.
A Bibliavasárnap a Szentírás olvasását népszerűsíti
BelföldBűnügy
Március első vasárnapja a református egyházban hagyományosan a Biblia vasárnapja.
Napsütéses, tavaszias időre számíthatunk pénteken
BelföldKörnyezet
Ezúttal az északkeleti országrészben lesz melegebb. Napközben akár 10 és 16 Celsius fok között lehet a hőmérséklet.
Bicskanyitogató ez az igazságtalanság!
BelföldMiskolcVilág
Gubik László volt a vendége a Felvidék Háznak szerda délután. A Magyar Szövetség első emberét Mács Ildikó hívta meg, akivel beszélgettünk a ház további programjairól is.