Azt írták, erős, viharos széllökésekre kell számítani elsősorban a Dunántúlon, főként a Badacsonyban és a Balaton-felvidéken, valamint a Tiszától keletre eső tájakon, továbbá Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében. A viharos erejű szél sok helyen hordja és viszi a homokot vagy a port, porvihart kavarva, így a látótávolság is lecsökkenhet a közutakon - hívták fel a figyelmet. Megjegyezték: a hegyvidéki, illetve a fákkal határolt utakon, illetve a mellékutakon bárhol lehet letöredezett faágakra vagy kidőlt fákra számítani.
Az Útinform azt kérte az útra kelőktől, vezessenek kellő figyelemmel.
A viharos szélre figyelmeztet Borsod-Abaúj-Zemplénben az Útinform
Létrehozva
Erős, viharos széllökésekre és porviharok miatt lecsökkenő látótávolságra figyelmeztetett szerdán az Útinfom a honlapján.
Ez is érdekelhet
Kapitány István: marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak – mondta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszterjelölt a bizottsági meghallgatását követő tájékoztatóján újságíróknak hétfőn.
Eltűnnek a vadállatok a cirkuszokból
Ezt Gajdos László élő környezetért felelős miniszterjelölt mondta a Magyar Hangnak.
Érdi arany, mezőkövesdi 6. hely a miskolci labdarúgó diákolimpiai döntőn
A Labdarúgás Diákolimpia II. korcsoport Országos Döntőnek május 8-10. között a Miskolci VSC sporttelepe adott otthont.
A madarak és fák világnapján tökéletes természetjáró idő lesz
A madarad és fák napján az időjárás szinte tökéletes lesz a természetjáráshoz, majd csak estétől növekszik a záporok előfordulási esélye.